sobota, Listopad 18, 2017

Co robić nad morzem jesienią?

0

Pierwsze tygodnie tuż po wakacjach są dla nas zazwyczaj bardzo intensywne i męczące. Wyprawienie dzieci do szkoły, nowe projekty służbowe, więcej obowiązków, porządki na podwórku, tłok na ulicach – po leniwym okresie letnim ciężko jest nam nadążyć za ogromem zadań i przestawić się na intensywny rytm pracy. Nic więc dziwnego, że po chwili przychodzi ogromne zmęczenie i marzymy tylko o tym, aby choć na chwile uciec od miejskiego zgiełku i piętrzących się zobowiązań. Warto więc w wolny weekend wybrać się na wycieczkę za miasto lub w jeden z ciekawych regionów Polski, aby odpocząć i „naładować baterie”. Ukojenia i relaksu chętnie szukamy nad Bałtykiem, który sprzyja jesiennemu relaksowi. Sprawdźmy, jak można spędzić jesienny weekend nad morzem.

Wigilia w Alpach – zaskocz rodzinę!

0

Wszyscy znamy wigilijne spotkania. Pomimo sympatycznej atmosfery oraz wspaniałego jedzenia, czujemy z biegiem lat pewne znużenie tym corocznym rytuałem. Jakkolwiek kochającej rodziny byśmy nie mieli, pragniemy w pewnym momencie coś zmienić w tej świątecznej rutynie. A gdyby tak zabrać najbliższych na Wigilię, której nigdy nie zapomną?

Nastał idealny czas na zaplanowanie wakacji 2018

0

Wakacje to czas wolności, odrobiny beztroski oraz przygód i to nie tylko dla dzieci. Również my, dorośli, powinniśmy sobie to zafundować. Jak przeżyć niezapomnianą przygodę? Idealnym pomysłem jest żeglowanie. To kontakt z naturą, możliwość poznania najpiękniejszych wybrzeży Europy oraz doskonalenie samego siebie. Dlaczego warto żeglować i jak się do tego przygotować?

W poszukiwaniu dobrej restauracji

0

Sprawdzona restauracja z miłą obsługą, a przede wszystkim pysznym jedzeniem, to skarb nie do przecenienia. W takim lokalu można zjeść smaczną kolację bez okazji czy zorganizować przyjęcie dla uświetnienia ważnego wydarzenia w życiu.

Październik nad morzem

0

Czy w październiku warto wybrać się nad morze? Oczywiście, że tak! W tym miesiącu można spędzić fantastyczny urlop zarówno na polskim wybrzeżu, jak i w którymś z zagranicznych kurortów. Jak zaplanować wypoczynek i gdzie szukać słońca?

Udane wakacje z rodziną

0

Kolonie, półkolonie, obozy… to najczęstsza oferta wakacyjna dla dzieci. Nasze pociechy mają okazję wyrwać się z domu i poznać rówieśników. Podczas takich wyjazdów uczą się nowych rzeczy, wdychają jod nad morzem, zakochują się we wspinaczkach górskich. To wszystko mogą robić też z rodzicami. Energylandia stawia na rodzinne spędzanie czasu, które zbliża.

Jesienny urlop w Chorwacji

0

Jednym z ciekawszych okresów na wypoczynek w Chorwacji jest początek jesieni. We wrześniu i październiku ilość odwiedzających ten kraj znacznie się zmniejsza (choć wrzesień bywa jeszcze trochę tłoczny), pogoda z łagodnymi temperaturami jest przyjemna, a Adriatyk jest wystarczająco ciepły, aby móc zażywać morskich kąpieli – przynajmniej do połowy października.

7 porad, jak wyposażyć się na biwak

0

Wakacje powoli dobiegają końca. Nie ma się jednak czym martwić – lato trwa przecież prawie do końca września. To idealna pora na biwak! Wieczory przy ognisku, piosenki grane na gitarze, opowiadanie starych historii – biwak zauroczył już wiele osób. Jeśli wybierasz się na taki wyjazd, musisz wiedzieć, że w polowych warunkach powinieneś być przygotowany na wszystko. Co wziąć ze sobą na biwak? Sprawdź!

Czy parkingi przy lotniskach są bezpieczne?

0

Czy pozostawienie samochodu na kilku dni na parkingu przy lotnisku jest bezpieczne? Czy parkując na takim parkingu możemy mieć pewność, że nic z naszym samochodem się nie stanie?

Zagrożony kosmopolityzm kulinarny Warszawy

0

Restauracje w Warszawie coraz liczniej zdają się ulegać wpływowi mody wykreowanej przez jedną ze stacji telewizyjnych.