wtorek, październik 4, 2022

Podróż marzeń: jak sfinansować swoje wakacje?

0
Podróż marzeń

Do wakacji został zaledwie miesiąc. Ciepłe lato często jest dobrą okazją na ciekawe podróże razem z przyjaciółmi lub rodziną. Aby wybrać interesujące nas miejsce, bardzo często musimy brać pod uwagę takie czynniki, jak czas oraz budżet. Nie zawsze posiadamy wystarczającą sumę, aby wybrać się w miejsca, których wizyta należy do naszych życiowych celów.

Jak znaleźć dobrą pracę w Kielcach?

0
praca

Obecnie rynek pracy daje pracownikom szerokie możliwości. Ofert pracy nie brakuje i naprawdę jest w czym wybierać. Jednakże jakiego typu są to oferty? Chcąc znaleźć dobrą pracę, niestety trzeba się trochę bardziej wysilić. Każde miasto charakteryzuje się odmiennym zapotrzebowaniem na pracowników. Miastem, któremu warto się przyjrzeć, są Kielce. To duża metropolia będąca jednocześnie stolicą województwa świętokrzyskiego. Wpisując w wyszukiwarkę internetową praca Kielce, może nas zaskoczyć ogromna ilość wyników. Niestety w tym gąszczu ofert niełatwo jest znaleźć satysfakcjonujące ogłoszenia.

Co trzeba wiedzieć o kredytach hipotecznych? Krótki poradnik

0
Co trzeba wiedzieć o kredytach hipotecznych

Kredyt hipoteczny to podstawowy sposób na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Jest to narzędzie, które wiąże kredytobiorcę z bankiem na długi okres. Warto więc odpowiednio przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Internet zapewnia ciekawe rozwiązania, które ułatwiają zdobywanie niezbędnych informacji o kredytach hipotecznych. Obliczenie zdolności kredytowej oraz porównanie ofert możliwe jest nawet bez kontaktu z pracownikiem infolinii. Można do tego celu wykorzystać domowy komputer. Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego? Co trzeba wiedzieć o kredytach hipotecznych? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik.

Porady przed zakupem używanego jachtu

0
jacht

Zakup własnego jachtu to marzenie wielu amatorów sportów wodnych. Jachty są wykorzystywane przede wszystkim na wodach śródlądowych do odbywania podróży o różnej długości. Czas spędzony na jachcie należy do szczególnie przyjemnych, tym bardziej, że wielu użytkowników tych urządzeń zabiera z sobą rodzinę bądź grono przyjaciół. Poniżej podpowiadamy jak krok po kroku kupić jacht używany – na jakie parametry i cechy jachtów zwrócić uwagę oraz po czym rozpoznać jacht dobrej jakości.

Zakup używanego jachtu od A do Z 

Pierwszą sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest pochodzenie danego jachtu. Zwróć uwagę, czy jego poprzedni użytkownik wykorzystywał jacht zawodowo czy może do odbywania amatorskich podróży. Należy też sprawdzić dekle w komorach wypornościowych oraz korki spustowe – które w trakcie postoju sprzyjają wietrzeniu i suszeniu komór. W trakcie postoju jachtu można też sprawdzić czy jego pozycja zapewnia poprawne ściekanie wody. 

Również sposób przechowywania jachtu powinien mieć wpływ na twoją decyzję. Jachty powinny być przechowywane przez okres zimowy pod zadaszeniem, wliczając w to specjalistyczny osprzęt, olinowanie i inne akcesoria. Jeśli jacht był stacjonowały przez dłuższy okres czasu, warto zwrócić uwagę czy przechowywano go w specjalnym pokrowcu. Długotrwały postój ma też wpływ na stan żagli, narażonych na działanie wysokich lub niskich temperatur oraz wilgoci. 

Inspekcja kadłuba oraz pozostałe ważne sprawy 

Warto poświęcić nieco czasu na dokładne obejrzenie kadłuba, który jest kluczowym elementem całego jachtu. Zarysowania, pęknięcia oraz inne drobne uszkodzenia nie powinny Cię dziwić – ich powstawanie jest normalne w trakcie użytkowania łodzi. Warto jednak zwrócić uwagę na stan kadłuba w jego dolnej części, w której mogą znajdować się niebezpieczne przebicia. Stanowią one potencjalne zagrożenie, nawet jeśli zostały naprawione. Niestety, ale niektórzy użytkownicy jachtów decydują się nie na samodzielne lub chałupnicze naprawy kadłuba. Jeśli korzystali z niewłaściwej technologii i materiałów, pęknięcia wciąż mogą stanowić zagrożenie.

Używane łodzie i jachty warto też sprawdzić pod kątem innych cech. Ważny jest laminat jachtu, skrzynka mieczowa, podstawa masztu, żagle, spinaker oraz inne elementy. Szczególnie warto zwrócić uwagę, czy nie pokrywają je pęknięcia strukturalne, które mogłyby naruszyć ich trwałość i uniemożliwić sprawne użytkowanie. Polecamy też zwrócić uwagę na stan linek, knag i bloczków używanych w regulacji. 

Na koniec warto podkreślić, że każdy jachtu używany będzie nosił ślady użytkowania, wynikające z jego kilkuletniej eksploatacji. Normalną sprawą są braki w osprzęcie, uszkodzenia i niewielkie pęknięcia. Pomimo faktu, że zakup jachtu używanego jest mniejszym wydatkiem niż zakup jachtu nowego, to jednak często wiąże się z koniecznością wykonania dodatkowych napraw, które generują kolejne koszty. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto dokładnie rozważyć różne opcje zakupowe i wybrać taki jacht, który będzie nie tylko atrakcyjny cenowo, ale maksymalnie gotowy do wyprawy w rejs.

Komfort i wyjątkowa atmosfera w hotelu

0
Komfort i wyjątkowa atmosfera w hotelu

Rynek usług hotelarskich bardzo mocno rozwinął się w ostatnim czasie. Na tyle, że naprawdę ciężko wybrać miejsce, gdzie będzie planowało się nocleg, czy też organizowało konferencje. Wszystko bowiem przez to, że hotelarze stają naprawdę na wysokości zadania, chcąc zaoferować swoim gościom jak najlepsze warunki z uwzględnieniem atrakcyjnych cen.

Hotel z dobrymi opiniami

Biorąc pod uwagę hotel w centrum Lublina, należy pokierować się m. in. opiniami innych użytkowników o danym miejscu. Tak naprawdę będzie to najbardziej wiarygodna rekomendacja do tego, czy naprawdę warto zatrzymać się w danej placówce.

Jeżeli już o Lublinie mowa, to warto spojrzeć na ofertę hotelu Focus https://www.ckhotelfocus.pl/. Nowoczesna placówka, która cieszy się dobrą opinią, czynna przez cały rok, oferująca szereg usług swoim klientom. Nie tylko, jeżeli chodzi o noclegi w wygodnych pokojach, ale również o organizację imprez prywatnych, firmowych.

Dodatkowe usługi

Skoro już o nich mowa, to warto się nad tym tematem zatrzymać na dłużej. Jakie dodatkowe usługi oferuje placówka hotelowa. Czy jest on w stanie zapewnić możliwość zjedzenia posiłku na miejscu? Czy też trzeba udać się gdzie indziej? Wielu gościom zależy na tym, aby na miejscu obecna była hotelowa restauracja, aby nie musieć specjalnie poszukiwać innego lokalu, gdzie można zjeść pożywne posiłki.

Co hotel jest w stanie zaoferować klientom biznesowym? Czy można zorganizować u nich konferencję? Imprezę firmową? Czy ewentualnie po zabawie można liczyć na wynajęcie noclegu w niskiej cenie? Zabawy firmowe często odbywają się w hotelach. W szczególności teraz, kiedy tak modna stała się turystyka biznesowa, pozwalająca na dłużej oderwać się od obowiązków zawodowych.

Jakie imprezy można jeszcze zorganizować na miejscu? Czy do hotelu będzie można dotrzeć w sposób bezproblemowy? Czy znajduje się on w centrum miasta, czy raczej na uboczu? Wiele pytań, które może odnosić się do jednej placówki hotelowej. A to wszystko po to, aby znaleźć miejsce godne uwagi.

Spontaniczne, weekendowe wypady poza miasto

0
Spontaniczne, weekendowe wypady poza miasto

Coraz większa liczba osób docenia to, że można zorganizować spontaniczny wypad poza miasto na cały weekend. Jeżeli tylko jest taka możliwość, weekend można obejmować nie tylko dwa dni, ale trzy lub cztery. Chociaż to wszystko zależne jest od tego, z jaką pracą zawodową ma się do czynienia. Taki wypad poza miasto niesie ze sobą ogrom korzyści.

Możliwość odpoczynku

Jakie są to korzyści? Chociażby takie, że można odpocząć z dala od hałasu wielkich miast. Przykładem takiego miasta może być Warszawa. Korek korkiem poganiany, a do tego wielki „pęd szczurów”, który sprawia, że człowiek żyje w wielkim stresie. Na szczęście szybko można o tym zapomnieć. Wystarczy przejrzeć dostępne oferty, aby przekonać się, że w pobliżu tego miasta znajduje się urokliwy hotel – https://www.promenadazegrze.pl/hotel, gdzie będzie można chociaż na chwilę zapomnieć o wszelkiego rodzaju troskach. Możliwość takiego odpoczynku sprawia, że człowiek z nową energią podchodzi do realizacji zadań w nowym tygodniu i w kilku kolejnych.

Cisza, spokój i wygoda

Takie hotele, jak hotel Zegrze oferuje wiele możliwości.

Należy dodać, że takich podobnych placówek jest naprawdę wiele. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę mniejsze miasta. Coraz bardziej bowiem staje się popularna turystyka weekendowe. Otwierają się hotele w pobliżu wielkich miast, gdzie można zaznać ciszy, spokoju i relaksu. Jest do nich stosunkowo łatwy dojazd, więc nie będzie trzeba przejmować się tym, że trzeba będzie długo do nich jechać. Nawet jeżeli weźmie się pod uwagę komunikację krajową. W końcu nie każda osoba może pochwalić się własnym samochodem.

Tak, na takie szalone, krótkie wyjazdy nie warto wybierać dalekich placówek. Chociażby z tego względu, żeby jak najszybciej móc poddać się błogiemu odpoczynkowi

Dla kogo polecane są takie wyjazdy? Dla tych osób, które żyją w ogromnym stresie. Polecane są one również dla rodzin z dziećmi. Będzie to świetna okazja do tego, aby zacieśnić więzi rodzinne. Wszyscy mogą skorzystać takich opcji wyjazdowych.

Wypoczynek w Dziwnówku

0
Wypoczynek w Dziwnówku

Zarówno wypoczynek z rodziną, jak i samotnie jest doskonałą okazją do odwiedzenia Dziwnówka. To piękna miejscowość w naszym kraju, która każdego roku przyciąga sporo turystów. Na uwagę zasługuje wynajem klimatycznych domków, gdzie poczujemy się komfortowo i luksusowo. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Jakie atrakcje tu na nas czekają? Czym cechują się domki Dziwnówek?

Domki Dziwnówek

Nocleg w takim miejscu jest oczyszczeniem zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Czyste i świeże powietrze to ogromna zaleta, jaka czeka na nas w wakacyjnej wiosce Summerland. W zatłoczonym mieście o takim luksusie jedynie można pomarzyć. Morska bryza otula miasteczko i ułatwia absorbowanie powietrza przez organizm człowieka. W efekcie wzrasta poziom serotoniny i hormonów szczęścia, jakie wpływają na dobre samopoczucie. Pamiętajmy o tym, że nad polskim morzem znajduje się znacznie więcej jodu, niż nad Morzem Czarnych, czy też Śródziemnym. Jod jest niezbędny do funkcjonowania, zwłaszcza w okresie prenatalnym i w okresie dojrzewania.

Zalety noclegu nad morzem

Wypoczynek nad morzem ma wiele zalet zdrowotnych. Przede wszystkim naturalna terapia daje nam:

  • wzmocnienie odporności,
  • spokojny sen,
  • zniwelowanie stresu i nerwów,
  • efektywny wypoczynek ciała i duszy,
  • sprawniejszą pracę serca,
  • poprawę pojemności płuc.

Niezwykle istotne jest to, że jod dostaję się przez skórę w trakcie kąpieli w słonej wodzie i spożywania ryb pochodzących z Morza Bałtyckiego. Domki Dziwnówek nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Dzięki temu można się zrelaksować i wypocząć, czerpiąc same korzyści z pięknego otoczenia. Szereg atrakcji w miasteczku pozwoli aktywnie wypoczywać z całą rodziną. Ponadto, poznamy wyjątkowe zakątki Polski i pobudzimy kreatywne myślenie.

Wypoczynek nad morzem na łonie natury jest doskonałym sposobem na odcięcie się od kłopotów. Bogatą ofertę oferują domki na wynajem w Dziwnówku https://www.summerland.pl/, gdzie każdy przyjemnie spędzie czas. To dobra opcja dla singli, rodzin z dziećmi, jak i par.

Marzą ci się wakacje na jachcie? Wybierz się na Wyspy Dziewicze!

0
wakacje na jachcie

Lubisz ciepłą pogodę, wspaniały klimat, przejrzystą wodę i aktywny odpoczynek? Jeśli tak, z pewnością spodoba ci się pomysł wypłynięcia w rejs jachtem, którego możesz się podjąć niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy zaawansowaną w żegludze. Dodatkowo możemy polecić ci szczególnie Wyspy Dziewicze.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Wyspy Dziewicze to duży archipelag w obrębie Morza Karaibskiego. Brytyjskie Wyspy Dziewicze obejmują północną część Małych Antyli, licząc trzydzieści sześć wysp i wysepek. Warto zauważyć, że część tego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii jest niezamieszkana (dokładnie 11 wysp). Zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku.

Obszar ten słynie ze wspaniałej pogody i klimatu, który zachwyca wszystkich miłośników tropikalnych przygód. Odznacza się pogodą tropikalną, związaną z północno-wschodnimi pasatami, które przynoszą opady deszczu, a także ciepłymi prądami morskimi w tej okolicy. Wszystko razem odpowiada za niewielkie różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi wyspami.

Nie zmienia to jednak tego, że w całym regionie Brytyjskich Wysp Dziewiczych możemy liczyć na wspaniały klimat. Temperatura zimą spada tutaj do średnio 25 stopni Celsjusza, podczas gdy latem utrzymuje się na średnim poziomie 28 stopni Celsjusza. Najwyższa, osiągana w lecie temperatura w ciągu dnia to zazwyczaj około 32 stopni Celsjusza.

Często spotykane są tutaj także opady deszczu, które najniższe są w porze suchej, czyli w lutym i marcu. Z kolei w okresie letnio-jesiennym spotkać możemy w tym regionie niszczycielskie huragany i największe opady. Wilgotność powietrza przekracza 70% przez cały rok.

Idealny urlop

Jeśli marzysz o urlopie w ciepłym kraju o wspaniałym klimacie i wyjątkowej florze oraz faunie, Małe Antyle będą dla ciebie idealnym wyborem. Znajdziesz tutaj tropikalne lasy i palmy kokosowe, a wokół wysp wspaniałe rafy koralowe. Na wyspach nie ma dużych ssaków, jednak faunę reprezentują liczne gatunki ptaków, ryb czy skorupiaków.

Na uwagę zasługuje sobie także ukształtowanie terenu, które prezentuje się niezwykle malowniczo. Linia brzegowa wysp jest bardzo urozmaicona, pełna zatok, półwyspów i cypli. Na wyspach można zobaczyć niewielkie góry, które w niektórych miejscach schodzą aż do morza, tworząc strome urwiska i surowe, skaliste nabrzeże. Nie zabraknie jednak także plaż i zielonych, łagodniejszych zboczy.

Znajdując się na takim terenie, na pewno będziesz mógł wspaniale wypocząć, gdyż wiele miejsc nastawionych jest tutaj typowo na turystykę. Bez wątpienia uda ci się zarówno kąpiel w morzu, jak i obserwacja pobliskiej flory i fauny. Nie wahaj się także przed zabraniem dzieci, które na pewno ucieszy widok tych rajskich wysp.

Jacht – wymarzony sposób na wakacje

Jeśli jesteś miłośnikiem statków, proponujemy ci czarter jachtów – Brytyjskie Wyspy Dziewicze są idealnym miejscem, by podróżować po nich na pokładzie. Będziesz mógł samodzielnie wyznaczyć swoją trasę podróży, a sama żegluga na pewno dostarczy ci niezapomnianych wrażeń. Co więcej, jachty to luksusowe jednostki, które oprócz ciekawych doświadczeń są także gwarancją wygody i bezpieczeństwa.

Pyrzowice lotnisko – stamtąd polecisz na Fuerteventurę!

0
Fuerteventura

Kiedy za oknem robi się coraz mniej przyjemnie, dni są krótsze i szare, możliwość wylotu w cieplejsze miejsce jest doskonałą opcją. Pyrzowice lotnisko oferuje między innymi loty na Fuerteventurę, która o tych porach roku jest niezwykle przyjemna. Co zobaczyć na miejscu?

Lotnisko Pyrzowice

Katowice Airport to największe lotnisko na Górnym Śląsku. Śmiało można powiedzieć, że ma ogromny wpływ na gospodarkę, kulturę i handel międzynarodowy tego regionu, ponieważ przylatują tu zarówno w interesach, jak i w celach prywatnych podróżni z całej Europy, a także z innych części świata Większość podróżnych przybywających do Pyrzowic korzysta z usług linii lotniczych Wizz Air, dzięki ich rozbudowanej siatce połączeń, która obejmuje większość rodzajów lotów.

Jesień i zima na Fuerteventurze

Fuerteventura sprawdzi się świetnie, jeśli chcemy uciec od polskiej jesieni i zimy. Temperatury oscylują wówczas na wyspie wokół 20 stopni. Jest słonecznie, jedynym problemem może być wiatr, jednak ma on swoje plusy – można uprawiać sporty wodne przez cały dzień!

Co warto zobaczyć?

Fuerteventura nie ma aż tak przyciągającej przyrody, jak na przykład Teneryfa czy Gran Canaria, ale z pewnością ma swój niepowtarzalny urok, który odróżnia ją od innych wysp archipelagu. Co warto zobaczyć?

Mirador de Morro Velosa

Mirador de Morro Velosa to miejsce, które musisz odwiedzić, by zobaczyć wyspę z innej strony. Punkt ten oferuje spektakularne widoki na krajobraz Fuerteventury, z górami i jałowymi wzgórzami oraz miasteczkami. Jeśli jesteś miłośnikiem takich krajobrazów, będzie to niezapomniane przeżycie.

Wyspa Lobos

Jeżeli już jesteśmy na Fuertaventurze, warto odwiedzić także wyspę Lobos. To mała wyspa położona około 2 km na północny wschód od Fuerteventury. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc w tym rejonie, które są zagospodarowane i zatłoczone turystami, Lobos zachowuje swoje naturalne piękno – jest tam ponad 130 gatunków roślin, a wyspa to rezerwat i jest chroniona.

Corralejo Popcorn Beach

To prawdziwy hit na Instagramie. Możemy znaleźć wiele zdjęć przedstawiających to miejsce. Nic w tym dziwnego, jest bardzo fotogeniczne i niezwykłe. Plaża ta jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą uciec od wszystkiego i cieszyć się relaksującym dniem na wybrzeżu. W przeciwieństwie do większości plaż, których nawierzchnią jest piasek, tutaj znajdują się małe białe kamienie, które przypominają do złudzenia popcorn!

Szukając połączeń lotniczych z lotniska w Katowicach, warto wciąć pod uwagę Fuerteventruję, która może okazać się świetnym wyborem na jesienny urlop.

Kocie drapaki – najważniejsze porady w zakupie: rozmiar, konstrukcja, bezpieczeństwo

0
Kocie drapaki

Drapak to element wyposażenia, który powinien pojawić się w mieszkaniu wszystkich kocich opiekunów. Bez drapaka, koty będą ścierały swoje pazurki, korzystając z łatwo dostępnych powierzchni – zwłaszcza mebli i ścian. By tego uniknąć, należy udostępnić im specjalną konstrukcję, na której będą mogły prężyć swój grzbiet oraz szlifować pazury – czyli po prostu drapak. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze rodzaje drapaków oraz podpowiemy, po który z nich warto sięgnąć.

Czy koty muszą drapać? O naturalnych potrzebach naszych pupilów

Drapanie to czynność, której nie da się kotów oduczyć. Wynika ona z ich naturalnego instynktu oraz biologicznych potrzeb. Podczas zdrapywania pazurków, koty szlifują ich krawędzie oraz pozbywają się rogowaciejących tkanek. Ponadto, drapanie sprzyja wykonywaniu kocich ćwiczeń – zwierzaki prężą muskuły, wyginają grzbiet oraz rozciągają swoje tkanki.

Koci behawioryści wskazują również, że koty korzystają z drapaków także w celu oznaczania swojego terenu. Ocierając się o powierzchnię drapaka, koty uwalniają feromony, które pełnią właśnie funkcję sygnalizacyjną.

Jeśli nie przygotujesz drapaka dla swojego kota, z pewnością sam znajdzie sobie miejsce do spełniania biologicznych potrzeb. Warto na początku obserwować, w jakich miejscach i pozycji twój kot najczęściej zdrapuje pazurki. Jeśli robi to na leżąco, wówczas powinieneś wybrać drapak poziomy. Jeśli drapie ściany lub obicia mebli w pozycji stojącej – lepszym wyborem będzie drapak poziomy.

Po zakupie warto postawić drapak tam, gdzie kot najczęściej zdrapywał pazurki – ułatwi to i przyspieszy jego przestawienie się na nowe urządzenie.

Kocie preferencje a dostępne drapaki – jak wybierać, by trafić

Drapaki dla kotów to rozbudowana rodzina produktów, w której znajdziesz konstrukcje o różnym rozmiarze, układzie, segmentach oraz zastosowaniu. Zacznijmy od tego, że podzielić je można na drapaki słupkowe, drapaki wieszane, drapaki poziome oraz rozbudowane wielosegmentowe drapaki.

Drapaki słupkowe należą do najchętniej wybieranych. Wynika to z faktu, że większość kotów preferuje drapanie w pozycji stojącej, w czasie której mogą swobodnie rozciągać swój grzbiet. Drapaki takie składają się z pionowej osi, wyścielonej powierzchnią do drapania. Ponieważ dostępne konstrukcje mają często więcej niż 90 cm wysokości, drapaki słupkowe mogą być łączone z legowiskiem, kryjówką dla kota lub innymi elementami użytkowymi.

Drapaki wieszane są przeznaczone do przymocowania – na przykład do powierzchni ściany. Zaletą tych drapaków jest możliwość zawieszenia ich na wysokości dokładnie odpowiadającej potrzebom i preferencjom jego kocich użytkowników, a także ich rozmiarom.

Drapaki narożne to ciekawe rozwiązanie, które można stosować w różnych miejscach. Nie tylko na powierzchni ścian, ale również na rogach mebli, foteli, kanap oraz innych miejsc, które koty mogłyby chcieć obdrapać. Jest to także sposób, by oduczyć koty niszczenia mebli.

Drapaki poziome są przeznaczone dla kotów, które preferują drapanie w pozycji leżącej. Drapaki te mogą mieć różną formę, a niejeden zoologiczny sklep internetowy oferuje drapaki poziome pełniące dodatkowo funkcję legowiska.

Ostatnią kategorię, o której wspomnimy, tworzą najbardziej rozbudowane konstrukcje, wielosegmentowe. Drapak ma wówczas formę słupka, wokół którego umieszczone zostały domki, legowiska, hamaki, miejsca do montowania zabawek, sznurki oraz inne „kocie urozmaicenia”.