Domki holenderskie - na wakacje i nie tylko

Będąc posiadaczem działki w typowo rekreacyjnej lokalizacji, często rozważamy budowę murowanego lub drewnianego domku letniskowego, w którym będziemy mogli spędzać czas w trakcie sezonu urlopowego. Jednakże takie przedsięwzięcie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy. Ponadto czekają nas formalności, takie jak uzyskanie pozwolenia na budowę. Doskonałą alternatywą w takiej sytuacji są domki holenderskie.

Co warto wiedzieć o domkach holenderskich?

Najważniejsza cecha domków holenderskich to ich mobilność – posiadają one koła, które pozwalają na ich przemieszczanie. Nie jest to rozwiązanie analogiczne do przyczepy kampingowej, ale umożliwia wygodny transport do miejsca docelowego, w którym domek może się znajdować na stałe, bez konieczności posiadania pozwolenia. Domki holenderskie mogą mieć powierzchnię użytkową dorównującą przeciętnemu mieszkaniu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zapewniające prywatność i swobodę wypoczynku na własnym terenie. W większości przypadków posiadają gotową instalację gazową i wodno-kanalizacyjną, dzięki czemu można się w nich poczuć jak w prawdziwym domu. Układ wnętrza przypomina typowy dom – mamy do dyspozycji sypialnię małżeńską, dodatkowe łóżka, salon, łazienkę oraz kuchnię. Domek można kupić z pełnym wyposażeniem, obejmującym nawet umeblowanie i urządzenia kuchenne. Zakup i dopełnienie formalności zajmuje niewiele czasu – w przeciągu kilku dni możemy cieszyć się z własnego, przystosowanego do zamieszkania domku. Na rynku są dostępne również egzemplarze używane – ich cena jest niższa, niż w przypadku nowych, a stan przeważnie jest bardzo dobry. Nie musimy ograniczać się do domku na lato – w sprzedaży dostaniemy także domki całoroczne, umożliwiające relaks o dowolnej porze roku.

Gdzie najlepiej szukać domków mobilnych?

Duży wybór firm, zajmujących się sprzedażą domków holenderskich, można znaleźć w Internecie. Dobrze jest wybrać zaufanego dystrybutora, posiadającego uczciwą ofertę i wieloletnie doświadczenie w branży. Niektórzy z nich, jak firma B M Camp, współpracują z najlepszymi bankami, aby do dyspozycji klientów były atrakcyjne możliwości kredytowania zakupu domku. Umożliwiają również kupno w systemie ratalnym. W ofercie tej firmy dodatkowo jest uwzględniony transport na życzenie klienta, przeprowadzany przez profesjonalnych kierowców, gwarantujących sprawny i bezpieczny przewóz zakupionego domku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.domki-holenderskie.org/kategoria-produktu/angielskie-holenderskie/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here