Turcja czy Egipt?

Gdy chcemy wybrać się do ciepłych krajów często mamy dylemat, który z nich będzie najodpowiedniejszy. Pierwsze co przychodzi na myśl to Egipt lub Turcja. W obu miejscach znajdziemy piękne plaże, ponadto do obu polecimy z większości lotnisk w dużych miastach w Polsce, czyli z Wrocławia, Warszawy, Katowic, Gdańska czy Poznania.

Egipt – zalety

Egipt jest miejscem słynącym z pięknej pogody. Niezależnie od pory roku jest tu gorąco i słonecznie – nigdy nie spadnie deszcz. Egipt to również miejsce dla tych osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek i sporty wodne. To ostoja windsurfingowców, a także dla osób uwielbiających nurkowanie. Podwodny świat jest równie fascynujący i piękny, co ten na zewnątrz. Po intensywnym wysiłku fizycznym kurort oferuje bierny wypoczynek przy zimnym drinku. Egipt oferuje wiele różnych kurortów, najpopularniejsze to Hurghada, Sharm el Sheikh, Marsa Alam. W Egipcie odnajdzie się z pewnością każdy Europejczyk ze względu na bliskość takich przybytków jak markety, dyskoteki, bary, a nawet McDonaldy. Z Egiptu udamy się na wiele wycieczek do najsłynniejszych miast takich jak Kair czy Luksor, a również odbędziemy wizyty zagraniczne na przykład do pobliskiej Jerozolimy czy Izraela.

Zalety wycieczki do Turcji

Turcja słynie z najlepszych hoteli na świecie, większość z nich posiada pięć gwiazdek, są bardzo komfortowe. Znajdziemy tu piękne plaże w miejscowościach takich jak Side, Kusadasi, Didim, Belek i Antalyi. Turcja to kraj, do którego możemy przyjeżdżać co roku i wciąż odkrywać na nowo ze względu na różnorodność kurortów. Przykładami są Riwiera Turecka, Fethiye, Oludeniz, Bodrum, Kusadasi. Z Turcji wyruszymy odwiedzić wiele innych miejsc takich jak Pammukale, Amazonkę, Kapadocję. Kobiety znajdą tu różnorodność sklepów, których mogą zakupić wiele nowych ubrań, butów i dodatków. Znajdą się tu również miejsca dla fanów nocnych zabaw, nie brakuje tu dyskotek, nocnych klubów i restauracji. Pogoda w Turcji utrzymuje się od kwietnia do października, czyli praktycznie przez cały sezon, począwszy od wiosny do jesieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here