Jamajskie wakacje na Karaibach

Jamajka to wymarzone miejsce dla miłośników plaży, słonecznej pogody, palm, a to wszystko w towarzystwie doskonałej muzyki reggae. Jamajka to wyspa położona w Karaibach, gdzie na świat przyszedł i tworzył Bob Marley. To bardzo różnorodne miejsce stworzone dla relaksu i rozrywki.

Gdzie się relaksować?

Najsłynniejszą plażą na Jamajce jest zdecydowanie Seven Mile Beach. Jest to również największy teren do plażowania, ponieważ rozciąga się na długości około jedenastu kilometrów. Na plaży spędzimy cały dzień i nie będziemy się nudzić. Piękny, biały, sypki piasek zachęca do leżenia i odpoczynku, zachody słońca do oglądania, podczas którego możemy wraz ze znajomymi zakotwiczyć się w jednym z licznych barów. Kolejnym ciekawym miejscem, a jednocześnie atrakcją dla fanów Jamesa Bonda, jest plaża Ocho Rios. To właśnie tu kręcono sekwencję do filmu o agencie 007. Znajdziemy tu przejrzystą wodę, a także piękną rafę koralową. Zwiedzimy ją z użyciem sprzętu do nurkowania.

Dom i miejsce spoczynku Boba Marleya

Fani Marleya i jego dorobku muzycznego mogą odwiedzić jego rodzinny dom w niewielkiej miejscowości Nine Miles, który opuścił w wieku zaledwie trzynastu lat. Niedaleko wioski znajduje się również grób guru muzyki reggae.

R jak różnorodność

Wyspa słynie ze swej ogromnej różnorodności. Oprócz plaż znajdziemy tu również wapienne wyże, tworzące jaskinie, wąwozy, a nawet góry pochodzenia wulkanicznego o nazwie Błękitne Góry. Przez naturalne ukształtowanie terenu płynie wiele niewielkich wodospadów i rzek, wyspa bogata jest w słodką wodę. Na wyspie znajduje się różnorodność flory, gęsty las, a także niezliczona ilość urokliwych kwiatów.

…i rum

Rum to coś, z czego słyną piraci, szczególnie ci z Karaibów, którym często trudno jest utrzymać się na nogach. Rum to z pewnością najbardziej popularny alkohol na wyspie. Powszechnie serwowane są słodkie drinki z dodatkiem owoców tropikalnych. Butelkę oryginalnego rumu możemy również zabrać ze sobą do domu, aby przechowywać go jako pamiątkę i otworzyć w środku zimy, by wspomnieć piękną tropikalną wyspę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here