Fuerteventura

Kiedy za oknem robi się coraz mniej przyjemnie, dni są krótsze i szare, możliwość wylotu w cieplejsze miejsce jest doskonałą opcją. Pyrzowice lotnisko oferuje między innymi loty na Fuerteventurę, która o tych porach roku jest niezwykle przyjemna. Co zobaczyć na miejscu?

Lotnisko Pyrzowice

Katowice Airport to największe lotnisko na Górnym Śląsku. Śmiało można powiedzieć, że ma ogromny wpływ na gospodarkę, kulturę i handel międzynarodowy tego regionu, ponieważ przylatują tu zarówno w interesach, jak i w celach prywatnych podróżni z całej Europy, a także z innych części świata Większość podróżnych przybywających do Pyrzowic korzysta z usług linii lotniczych Wizz Air, dzięki ich rozbudowanej siatce połączeń, która obejmuje większość rodzajów lotów.

Jesień i zima na Fuerteventurze

Fuerteventura sprawdzi się świetnie, jeśli chcemy uciec od polskiej jesieni i zimy. Temperatury oscylują wówczas na wyspie wokół 20 stopni. Jest słonecznie, jedynym problemem może być wiatr, jednak ma on swoje plusy – można uprawiać sporty wodne przez cały dzień!

Co warto zobaczyć?

Fuerteventura nie ma aż tak przyciągającej przyrody, jak na przykład Teneryfa czy Gran Canaria, ale z pewnością ma swój niepowtarzalny urok, który odróżnia ją od innych wysp archipelagu. Co warto zobaczyć?

Mirador de Morro Velosa

Mirador de Morro Velosa to miejsce, które musisz odwiedzić, by zobaczyć wyspę z innej strony. Punkt ten oferuje spektakularne widoki na krajobraz Fuerteventury, z górami i jałowymi wzgórzami oraz miasteczkami. Jeśli jesteś miłośnikiem takich krajobrazów, będzie to niezapomniane przeżycie.

Wyspa Lobos

Jeżeli już jesteśmy na Fuertaventurze, warto odwiedzić także wyspę Lobos. To mała wyspa położona około 2 km na północny wschód od Fuerteventury. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc w tym rejonie, które są zagospodarowane i zatłoczone turystami, Lobos zachowuje swoje naturalne piękno – jest tam ponad 130 gatunków roślin, a wyspa to rezerwat i jest chroniona.

Corralejo Popcorn Beach

To prawdziwy hit na Instagramie. Możemy znaleźć wiele zdjęć przedstawiających to miejsce. Nic w tym dziwnego, jest bardzo fotogeniczne i niezwykłe. Plaża ta jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą uciec od wszystkiego i cieszyć się relaksującym dniem na wybrzeżu. W przeciwieństwie do większości plaż, których nawierzchnią jest piasek, tutaj znajdują się małe białe kamienie, które przypominają do złudzenia popcorn!

Szukając połączeń lotniczych z lotniska w Katowicach, warto wciąć pod uwagę Fuerteventruję, która może okazać się świetnym wyborem na jesienny urlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here