wakacje
fot. pexels.com

Wakacje, mimo że mają mnóstwo korzyści i każdy czeka na ten urlop z utęsknieniem, to jest to spory wydatek. Warto szukać tańszych rozwiązań, promocji i tak organizować wypoczynek, aby po nim nie zbankrutować. Dziś opowiemy o dość kontrowersyjnym temacie, a dokładniej rzecz ujmując odpowiemy na pytanie czy rzeczywiście wakacje w Polsce są droższe niż za granicą?

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/tanie-wakacje-w-polsce/

W Polsce drożej niż za granicą

Wielu osobom wydaje się, że wakacje w Polsce z pewnością są tańsze niż za granicą. W końcu jesteśmy w naszym kraju, znamy wybrane na wakacje miejsca. Do tego, nie jest to tak odległe jak inne zagraniczne kraje, egzotyczne – a wiadomo, że za takie rzeczy się płaci. Oczywiście jest w tym trochę prawdy, o czym opowiemy w dalszej części artykułu, natomiast nie zawsze jest tak, że wakacje w Polsce są tańsze od tych zagranicznych. To tylko takie złudzenie, że skoro nie oddalamy się na dalsze zakątki świata to na pewno zapłacimy mniej. Bardzo często tak wcale nie jest i zostając w swoim rodzimym kraju można zapłacić za wyjazd tyle samo lub nawet więcej niż za wyjazd w egzotyczne kraje. 

Jeśli np. wybierasz się na tygodniowy pobyt nad polskie morze lub w góry i planujesz taki wyjazd w sezonie, to pamiętaj, że automatycznie wzrasta wartość takiego wyjazdu. Dodatkowo zakup jedzenia, pamiątek – to wszystko wlicza się do puli wydatków za wyjazd. Do tego należy doliczyć paliwo, a jeśli ktoś przysłowiowo jedzie z drugiego końca Polski, to za paliwo może zapłacić nawet więcej niż bilety lotnicze, które często są w promocyjnych cenach. Oczywiście można skorzystać z autobusów, natomiast która polska rodzina na wakacje jedzie autokarem, raczej większość stawia na wygodę w tej kwestii.

W Polsce może być taniej niż za granicą

Powyżej przedstawiliśmy tylko jeden przykład, który ewidentnie wskazuje na to, że czasem Polacy przepłacają myśląc, że w Polsce wakacje są tańsze. Płacąc za wyjazd all inclusive można równie dobrze znaleźć atrakcyjną cenę, a często jest ona zbliżona do tej, która wychodzi za wyjazd w Polsce. 

Chcąc zapłacić za wakacje rzeczywiście mniej i mieć takie poczucie, że wyjazd był korzystny pod kątem finansowym, należy przede wszystkim unikać pory sezonowej i wybierać mniej znane, ciche, spokojne miejsca. 

Przeczytaj też: http://www.jonnys.pl/barcelona-okiem-turysty-czyli-co-warto-tam-zobaczyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here