wakacje na jachcie

Lubisz ciepłą pogodę, wspaniały klimat, przejrzystą wodę i aktywny odpoczynek? Jeśli tak, z pewnością spodoba ci się pomysł wypłynięcia w rejs jachtem, którego możesz się podjąć niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy zaawansowaną w żegludze. Dodatkowo możemy polecić ci szczególnie Wyspy Dziewicze.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Wyspy Dziewicze to duży archipelag w obrębie Morza Karaibskiego. Brytyjskie Wyspy Dziewicze obejmują północną część Małych Antyli, licząc trzydzieści sześć wysp i wysepek. Warto zauważyć, że część tego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii jest niezamieszkana (dokładnie 11 wysp). Zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku.

Obszar ten słynie ze wspaniałej pogody i klimatu, który zachwyca wszystkich miłośników tropikalnych przygód. Odznacza się pogodą tropikalną, związaną z północno-wschodnimi pasatami, które przynoszą opady deszczu, a także ciepłymi prądami morskimi w tej okolicy. Wszystko razem odpowiada za niewielkie różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi wyspami.

Nie zmienia to jednak tego, że w całym regionie Brytyjskich Wysp Dziewiczych możemy liczyć na wspaniały klimat. Temperatura zimą spada tutaj do średnio 25 stopni Celsjusza, podczas gdy latem utrzymuje się na średnim poziomie 28 stopni Celsjusza. Najwyższa, osiągana w lecie temperatura w ciągu dnia to zazwyczaj około 32 stopni Celsjusza.

Często spotykane są tutaj także opady deszczu, które najniższe są w porze suchej, czyli w lutym i marcu. Z kolei w okresie letnio-jesiennym spotkać możemy w tym regionie niszczycielskie huragany i największe opady. Wilgotność powietrza przekracza 70% przez cały rok.

Idealny urlop

Jeśli marzysz o urlopie w ciepłym kraju o wspaniałym klimacie i wyjątkowej florze oraz faunie, Małe Antyle będą dla ciebie idealnym wyborem. Znajdziesz tutaj tropikalne lasy i palmy kokosowe, a wokół wysp wspaniałe rafy koralowe. Na wyspach nie ma dużych ssaków, jednak faunę reprezentują liczne gatunki ptaków, ryb czy skorupiaków.

Na uwagę zasługuje sobie także ukształtowanie terenu, które prezentuje się niezwykle malowniczo. Linia brzegowa wysp jest bardzo urozmaicona, pełna zatok, półwyspów i cypli. Na wyspach można zobaczyć niewielkie góry, które w niektórych miejscach schodzą aż do morza, tworząc strome urwiska i surowe, skaliste nabrzeże. Nie zabraknie jednak także plaż i zielonych, łagodniejszych zboczy.

Znajdując się na takim terenie, na pewno będziesz mógł wspaniale wypocząć, gdyż wiele miejsc nastawionych jest tutaj typowo na turystykę. Bez wątpienia uda ci się zarówno kąpiel w morzu, jak i obserwacja pobliskiej flory i fauny. Nie wahaj się także przed zabraniem dzieci, które na pewno ucieszy widok tych rajskich wysp.

Jacht – wymarzony sposób na wakacje

Jeśli jesteś miłośnikiem statków, proponujemy ci czarter jachtów – Brytyjskie Wyspy Dziewicze są idealnym miejscem, by podróżować po nich na pokładzie. Będziesz mógł samodzielnie wyznaczyć swoją trasę podróży, a sama żegluga na pewno dostarczy ci niezapomnianych wrażeń. Co więcej, jachty to luksusowe jednostki, które oprócz ciekawych doświadczeń są także gwarancją wygody i bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here