Rejsy po Zatoce Gdańskiej

Kiedy znudzi nam się leżenie na plaży i zapragniemy sprawić sobie trochę innych przyjemności, to będąc w pobliżu Gdańska idealnym rozwiązaniem może okazać się rejs po Zatoce Gdańskiej.

W samym Gdańsku przepiękna jest cała Starówka wraz ze słynnym „Żurawiem”, Dworem Artusa albo Bazyliką Mariacką. Warto się wybrać do dzielnicy Oliwa, gdzie znajdziecie katedrę, piękny park i ogród zoologiczny. I jeszcze patriotyczne wspomnienia na Westerplatte. Jeśli jesteśmy już w tematyce Trójmiasta to koniecznie trzeba jeszcze zaliczyć Gdynię z przewspaniałym oceanarium. W pobliżu stoi też słynny statek – muzeum „Dar Pomorza” i okręt „Błyskawica”. No a w Sopocie czeka na wszystkich najbardziej znane w Polsce molo. Oprócz wyżej wymienionych miast atrakcją będzie także fokarium latarnia morska i militarne pamiątki w Helu. Dokładne informacje o każdym z miejsc znajdują się w przewodnikach.

A może rejsy po Zatoce Gdańskiej?

Jeśli zobaczycie już wszystko co trzeba od strony lądu warto sprawdzić jak wyglądają miasta nadmorskie z perspektywy wody. Czy myśleliście kiedyś aby zafundować sobie rejs statkiem? W wielu miastach portowych także w Gdańsku istnieje możliwość wykupienia krótkiej wycieczki. Będzie to wielka frajda zwłaszcza dla dzieci, które będą mogły prawdziwy statek zobaczyć od środka. Rejsy po Zatoce Gdańskiej są najpiękniejsze podczas zachodu słońca, ale o innych porach dnia też warto się wybrać

Rejsy po Zatoce Gdańskiej statkiem są bardzo ciekawe, ale jeszcze lepsze motorówką. Zwłaszcza dla wszystkich, którzy preferują wycieczki w małych kilkuosobowych grupach. Poczuć wiatr we włosach z lekką dawką adrenaliny. Jeśli ktoś martwiłby się, że nie potrafi posługiwać się tego typu sprzętem można wykupić pożyczenie motorówki razem ze sternikiem.

Dużą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że można sobie indywidualnie wybrać trasę dokąd chce się płynąć, a także o której godzinie. Jedną z firm oferujących tego typu możliwość jest premiumboats.pl. Startem i metą każdego rejsu jest Marina Gdynia. Wycieczka trwa 8 godzin. Cena zależy od ilości osób chętnych na przejażdżkę. Najtaniej wyjdzie przy pełnej obsadzie czyli 8 uczestnikach. Można się wybrać na przykład na Hel, do Gdańska, Sopotu, Orłowa albo w jeszcze innym kierunku. W razie pogorszenia pogody istnieje możliwość zmiany terminu rejsu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here