plaża

Wakacje oznaczają dla ciebie rajskie plaże i relaks pod palmami? W takim razie najbliższy urlop na pewno zatem spędzisz z dala od Polski. Na świecie nie brakuje pięknych miejsc, które w rzeczywistości naprawdę wyglądają tak jak na zdjęciach profesjonalnych biur podróży czy też w relacjach gwiazd w mediach społecznościowych. Sprawdź, do jakich zakątków świata warto wybrać się na egzotyczne wakacje.

Malediwy – raj na Ziemi

Archipelag wysp położony na Oceanie Indyjskim często jest porównywany do raju. Wystarczy rzucić okiem na kilka zdjęć z tego regionu, żeby zrozumieć źródło takich skojarzeń. Wycieczki na Malediwy oznaczają podróż do kraju plaż z turkusową wodą, białym piaskiem i strzelistymi palmami. Oczywiście nie trzeba spędzać całego urlopu na leżaku lub w hamaku z widokiem na ocean i plażowiczów.

Podczas wakacji na Malediwach warto spróbować nurkowania wśród zapierających dech w piersiach raf koralowych. Sporą popularnością cieszy się również snorkeling z żółwiami, udział w połowie ryb czy też rejs z podziwianiem delfinów. Dodatkowo warto zarezerwować nieco czasu na zwiedzenie najmniejszej stolicy świata – Male. Ciekawym przeżyciem może być także pobyt na jednej z bezludnych, prywatnych plaż.

Mauritius – na końcu świata

Na mapie świata można oczywiście znaleźć bardziej odległe czy też osamotnione miejsca. Podczas wyprawy na Mauritius można jednak poczuć się nieco jak na końcu świata. Wyspa znajduje się blisko 9000 km od Polski, około 2000 km od kontynentu afrykańskiego i prawie 1000 km od Madagaskaru. Nawet pobliska wyspa Reunion jest oddalona od Mauritiusu o jakieś 200 km w linii prostej.

Na rajskiej wyspie marzeń z pewnością nie można jednak się nudzić. W tym niewielkim kraju można zetknąć się z trzema kulturami i religiami – islamem, hinduizmem i chrześcijaństwem. Taka mieszanka zapewnia nie tylko sporo emocji podczas zwiedzania, ale także jest gwarancją niezapomnianych przeżyć kulinarnych. Oprócz odpoczynku na najpiękniejszych plażach świata warto również odwiedzić malowniczo położone wodospady czy też zdobyć szczyt Le Morne z widokiem na tropikalny krajobraz wyspy.

Tajlandia – nie tylko plaże

Azjatycki kraj od dobrych kilku lat jest prawdziwym hitem wśród turystów z całego świata. Trudno się jednak dziwić tak ogromnej popularności, ponieważ w Tajlandii po prostu każdy znajdzie coś dla siebie. Fani egzotycznych plaż mają do wyboru nieskończoną liczbę miejsc do relaksu pod palmami lub aktywności w ciepłych wodach Zatoki Tajlandzkiej lub Morza Andamańskiego. Niektóre z plaż pojawiły się nawet w hollywoodzkich produkcjach.

Tajlandia to idealny kierunek dla osób, które podczas podróży stawiają na różnorodność i nie chcą ograniczać się jedynie do plażowania. Podczas wakacji zorganizowanych przez firmę Apetyt na świat w 14 dni można poznać różne oblicza Tajlandii – od uduchowionego miasta Chiang Mai po gwarny Bangkok. Ważnymi punktami wyprawy oprócz rajskich plaż są również nocne markety z pysznym jedzeniem, trekking w dżungli i wizyty w buddyjskich świątyniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here