Pogoda na Krecie

Pogoda jak co roku nas nie rozpieszcza, nic więc dziwnego, iż spragnieni słońca turyści szukają nowych, interesujących kierunków. Na wypoczynek chętnie udajemy się do krajów śródziemnomorskich, a jednym z najcieplejszych miejsc, do jakich warto się udać, jet Kreta. Ta niezbyt duża wyspa ma nie tylko najwyższe średnie temperatury w każdym miesiącu, jest także pełna zabytków i miejsc, które z pewnością warto zobaczyć. Można więc na niej nie tylko wypocząć, rozkoszując się ciepłą wodą i piękną plażą, ale również co dzień odkrywać nowe sekrety tej śródziemnomorskiej wyspy. Dlaczego warto udać się na wypoczynek na Kretę?

  1. Kreta – dlaczego warto tam się udać?

  2. Kreta – pogoda

  3. Zima na Krecie

  4. Wycieczka na Kretę – ile trwa?

Kreta – dlaczego warto tam się udać?

W miejscach, takich jak Kreta pogoda jest idealna dla turystów o każdej porze roku. Dzięki temu można spędzić tam czas, zwiedzając malownicze wioski położone w górach, podziwiać zmieniający się co chwilę krajobraz – od starożytnych ruin aż po nowoczesne centra miast, a także zasmakować w typowej śródziemnomorskiej kuchni. Kreta, dzięki położeniu oraz klimatowi, jest jednym z najcieplejszych miejsc na kontynencie, dlatego nie dziwią tam plantacje takich owoców, jak pomarańcze, banany czy awokado. Jest to polecane miejsce dla osób, cierpiących na problemy sercowo-naczyniowe – dzięki wyrównanemu ciśnieniu atmosferycznemu odczuwają one w tym miejscu sporą ulgę.

Kreta – pogoda

Na Krecie pogoda sprzyja wszystkim tym, którzy uwielbiają kąpiele słoneczne. Jeśli natomiast bardziej interesuje nas aktywna turystyka, warto udać się na tę śródziemnomorska wyspę w miesiącach jesiennych lub wiosennych, gdy średnia temperatura waha się między 16 a 26 stopni Celsjusza. Natomiast lato na Krecie jest bardzo gorące. Co prawda średnia temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza, jednak nierzadko słupki rtęci dochodzą do 35, a nawet 40 stopni. Jednak ze względu na fakt, iż Kreta jest wyspą, upały łagodzi wiatr, wiejący od strony morza. Dzięki temu nawet tak gorące miesiące, jak sierpień i lipiec, są stosunkowo znośne i bez problemu można spędzać całe dnie na plaży. Bardzo istotna jest również temperatura morza – wynosi ona około 26 stopni Celsjusza, przez co woda nie chłodzi rozgrzanych organizmów.

Zima na Krecie

Miesiące zimowe są często wykorzystywane do odwiedzin na Krecie przez turystów, których interesuje historia wyspy oraz jej ciekawa architektura. Temperatury w miesiącach zimowych oscylują w okolicy 14 stopni Celsjusza, zima na tej wyspie jest więc stosunkowo łagodna. Przeszkodą, oprócz wiatru, mogą być jednak deszczowe dni, których w styczniu i lutym jest więcej niż podczas wakacji. Można jednak wykorzystać ten czas do zapoznania się z lokalną kuchnią, w której dominują owoce morza oraz ryby. Lokalne posiłki mają mnóstwo witamin, a mieszkańcy wyspy, dzięki zdrowemu odżywianiu, często dożywają długiego wieku mimo sporej aktywności fizycznej.

Wycieczka na Kretę – ile trwa?

Ze względu na fakt, iż Kreta jest wyspą, dojazd własnym samochodem jest bardzo trudny. Znacznie lepszym rozwiązaniem jet skorzystanie z usług linii lotniczych. Największe lotnisko na Krecie znajduje się w Heraklionie, a drugie co do wielkości – w Chanii. Lot z naszego kraju na którekolwiek z tych lotnisk zajmuje tylko trzy godziny, trwa więc krócej, niż dojazd samochodem z centrum Polski na Bałtyk. Dzięki temu nie ma problemu, by udać się na wypoczynek na tej śródziemnomorskiej wyspie z dzieckiem, nawet bardzo małym. Na lotnisku można skorzystać z wypożyczalni samochodów, co umożliwi sprawne poruszanie się po Krecie i dotarcie do naprawdę interesujących lokacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here