Gdzie kupić winietę na Słowenię w Chorwacji?

Jeśli planujesz podróżować do Słowenii samochodem z Chorwacji, konieczne będzie zakupienie winiety. Winieta to specjalna naklejka, która uprawnia do korzystania z płatnych autostrad w Słowenii. W tym artykule dowiesz się, gdzie i jak możesz nabyć winietę na Słowenię będąc w Chorwacji.

1. Stacje benzynowe

Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można kupić winietę na Słowenię w Chorwacji, są stacje benzynowe. Wiele stacji benzynowych w Chorwacji oferuje winiety na sprzedaż. Możesz je nabyć na stacjach należących do większych sieci, takich jak INA, OMV czy Crodux. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie stacje benzynowe mają winiety w swojej ofercie, dlatego przed podróżą warto sprawdzić, czy wybrana stacja benzynowa oferuje ten produkt.

2. Sklepy spożywcze

W niektórych większych sklepach spożywczych w Chorwacji również można zakupić winiety na Słowenię. Warto zapytać obsługę sklepu o dostępność winiet i ewentualnie poprosić o wskazówki, gdzie można je znaleźć. Sklepy spożywcze to dobre miejsce do zakupu winiety, zwłaszcza jeśli nie planujesz tankować samochodu na stacji benzynowej.

3. Punkty informacji turystycznej

Jeśli nie jesteś pewien, gdzie kupić winietę na Słowenię w Chorwacji, warto skierować się do punktu informacji turystycznej. Tam będziesz mógł uzyskać dokładne informacje na temat miejsc, w których można nabyć winietę. Pracownicy punktu informacji turystycznej będą również mogli udzielić Ci innych przydatnych wskazówek dotyczących podróży do Słowenii.

4. Internet

Jeśli preferujesz zakupy online, istnieje możliwość zakupu winiety na Słowenię w Chorwacji za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na oficjalną stronę sprzedawcy winiet i postępować zgodnie z instrukcjami. Po dokonaniu płatności otrzymasz winietę w formie elektronicznej, którą będziesz musiał wydrukować i umieścić na przedniej szybie samochodu.

Podsumowanie

Zakup winiety na Słowenię w Chorwacji jest możliwy na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych, punktach informacji turystycznej oraz za pośrednictwem internetu. Wybierz najdogodniejszą dla siebie opcję i upewnij się, że masz winietę przed wjazdem na płatne autostrady w Słowenii. Pamiętaj, że korzystanie z autostrad bez winiety grozi wysokimi mandatami, dlatego warto zadbać o ten szczegół przed podróżą.

Wezwanie do działania:

Aby zakupić winietę na Słowenię w Chorwacji, proszę odwiedzić stronę internetową https://www.pszozino.org.pl/.

Link tagu HTML:

https://www.pszozino.org.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here