Jak wybrać hotel na wakacje all inclusive

Marzą Ci się wakacje, na których będzie się można po prostu zrelaksować i odpocząć? Bez myślenia o tym, co zrobić na śniadanie albo gdzie iść na kolację… Ta wizja spełni się, jeśli wybierzesz hotel z formułą all inclusive. Ale uwaga! Przyjrzyj się dobrze poszczególnym ofertom, aby otrzymać dokładnie to, czego oczekujesz, zamiast się rozczarować. Oto kilka wskazówek, które pomogą podjąć świadomą decyzję.

1. Zwróć uwagę na lokalizację hotelu all inclusive

Wiesz już, do jakiego kraju chcesz pojechać? Hotele all inclusive znajdziesz zapewne w jego różnych regionach. Zwróć zatem uwagę na to, gdzie dokładnie znajduje się interesujący Cię obiekt. Co ma znaczenie w tym kontekście?

Odległość od lotniska

Podróż lotnicza na wakacje zajmuje wiele godzin. Dlatego zastanów się, czy po przylocie chcesz spędzić dodatkowo długi czas w autokarze podczas transferu do hotelu. Czasami zdarza się, że obiekt znajduje się w dużej odległości od lotniska.

Przykład? Jeśli lecisz na Riwierę Turecką i lądujesz na lotnisku w Antalyi, a Twój hotel znajduje się w Alanyi, musisz się liczyć z ok. 2-godzinną podróżą autokarem, bo te miasta dzieli ponad 120 km! Podobnie sytuacja ma się, np. jeżeli lecisz do Sharm El-Sheikh w Egipcie, a masz hotel w miejscowości Dahab – wówczas czeka Cię ok. 1,5 h jazdy, gdyż te miejsca dzieli ok. 100 km.

Ta informacja ma szczególne znaczenie, jeśli wybierasz się w podróż z młodszymi dziećmi. W takim przypadku warto poszukać hotelu all inclusive z krótszym czasem transferu.

Otoczenie hotelu

Jeżeli planujesz całe wakacje spędzić w resorcie all inclusive i nie masz zamiaru wybierać się „na miasto”, np. na zakupy, ta kwestia nie będzie dla Ciebie ważna. Jeżeli jednak lubisz pozostawać w ruchu i chcesz „poeksplorować” okolicę oraz zakosztować uroków życia nocnego, sprawdź, jak daleko od centrum kurortu znajduje się wybrany przez Ciebie obiekt.

Może się zdarzyć, że hotel znajduje się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt (!) kilometrów od najbliższego miasteczka, nawet „pośrodku niczego”. W efekcie, gdy zechcesz się wybrać do miasta, Twoją jedyną opcją może pozostać (często kosztowna) taksówka.

2. Sprawdź zawartość pakietu all inclusive

„All inclusive” znaczy „wszystko zawarte w cenie”. Jednak wbrew nazwie zawartość tego pakietu może się różnić między hotelami. Niektóre obiekty oferują też kilka wariantów takiej formuły, spośród których można wybrać tę najkorzystniejszą.

Co do zasady, all inclusive na pewno będzie obejmowało:

  • 3 główne posiłki: śniadanie, obiad i kolację; zazwyczaj serwowane w postaci szwedzkiego stołu;
  • napoje podawane w określonych godzinach – bezalkoholowe, ale też alkoholowe.

Jednak to, jak rozwinięty będzie pakiet usług, jest uzależnione od hotelu. Zależnie od odwiedzanego miejsca i wybranej opcji możesz liczyć np. na:

  • dodatkowe przekąski w ciągu dnia, np. jedzenie typu fast-food, lody, owoce, ciasto itp., serwowane zarówno w budynku hotelu, jak i w barach przy plaży oraz basenach – najczęściej w określonych godzinach, np. od 12:00 do 17:00;
  • dostęp do napojów i jedzenia przez całą dobę, a także nielimitowane przekąski i napoje z minibaru w pokoju (najczęściej w formule ultra all inclusive);
  • możliwość skorzystania z restauracji a’la carte na terenie kompleksu (często jest to jedna wizyta na pobyt).

Jeżeli planujesz spożywać napoje alkoholowe, zwróć uwagę, jakie trunki są dostępne w formule all inclusive. Zazwyczaj obejmuje ona lokalne wyroby, a te zagraniczne mogą być dodatkowo płatne.

zawartość pakietu all inclusive

Jeśli wybierzesz formułę soft all inclusive, alkohol nie będzie w cenie lub zostanie Ci zapewniony w ograniczonej ilości, np. lampka wina / piwo do kolacji. W pakiecie będą uwzględnione tylko napoje bezalkoholowe, np. woda, soki (z kartonu), cola, kawa, herbata. Może się też zdarzyć, że dodatkowo płatne będą świeżo wyciskane soki owocowe.

3. Przyjrzyj się atrakcjom w obiekcie all inclusive

Osoby wybierające wakacje all inclusive często mają w planach pozostawanie w hotelu przez większą część pobytu, a nawet cały urlop. Dlatego podczas poszukiwań przyjrzyj się infrastrukturze wybieranego obiektu.

Sprawdź np.:

  • liczbę basenów;
  • liczbę barów i restauracji dostępnych w formule all inclusive;
  • zakres prowadzonych animacji;
  • dostęp do siłowni i innych elementów infrastruktury sportowej (np. korty tenisowe).

wakacje all inclusive

Jeśli wyjeżdżasz z dziećmi, zainteresują Cię też np. aquapark, plac zabaw czy klub dla maluchów z animacjami.

Na koniec sprawdź dokładnie opinie o danym hotelu i upewnij się, jak wygląda jego opis w zderzeniu z doświadczeniami gości. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i spędzisz prawdziwe wakacje marzeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here