Jaką lodówkę turystyczną kupić

Planując letni wyjazd, warto pomyśleć o zabraniu ze sobą dobrej lodówki turystycznej, która zajmie niewiele miejsca i skutecznie schłodzi produkty spożywcze. Jest kilka parametrów,  które trzeba porównać między wybieranymi modelami,  zanim podejmie się decyzję o zakupie – wydajność, sposób zasilania oraz pojemność lodówki.   Zainteresowany? Dowiedz się więcej!

Lodówka pasywna — co to jest?

Ten rodzaj urządzenia jest pojemnikiem termoizolacyjnym, który nie potrzebuje podłączenia do prądu. Jest to wygodne rozwiązanie, zarówno w podróży jak i podczas imprezy w plenerze . Aby utrzymać niską temperaturę wewnątrz lodówki, wykorzystuje się wkłady żelowe (uprzednio schłodzone). W ten sposób lodówka przenośna może utrzymywać niską temperaturę nawet do 12 godzin. W przypadku braku wkładów chłodzących alternatywnie można zastosować zwykły lód. Należy pamiętać, że jeśli priorytetem jest zachowanie niskiej temperatury w lodówce przez długi czas, trzeba ograniczyć dostęp ciepłego powietrza do wewnątrz urządzenia i nie otwierać go zbyt często.

Lodówki turystyczne zasilane prądem

  • Lodówka absorpcyjna jest bezgłośna i potrzebuje zasilania w wysokości 12 lub 230 V. Posiada również grzałkę gazową, lub elektryczną, która podgrzewa gaz-amoniak, co rozpoczyna proces chłodzenia środka urządzenia. Jest to znacznie mniejsza i cichsza opcja od lodówek ze sprężarką.
  • Lodówka sprężarkowa działa podobnie jak lodówka domowa. Ma silnik, kompresor oraz używa sprężonego płynu chłodniczego. Dzięki temu żaden produkt spożywczy się nie zepsuje – może zmrozić żywność nawet do – 22 stopni!. Chociaż jest najgłośniejsza ze wszystkich urządzeń tego typu, jej  wydajność jest o wiele wyższa od wcześniej wymienionych modeli i z nawiązką rekompensuje głośny tryb pracy.  Należy jednak pamiętać, że lodówka sprężarkowa jest bardzo podatna na uszkodzenia, więc  podczas podróży lepiej przewozić ją w bezpiecznym miejscu, np. bagażniku
  • Lodówka termoelektryczna to jedno z tańszych urządzeń w asortymencie sprzętów o wspomnianych właściwościach. Jest zasilana prądem o napięciu 12, 24 lub 230 V. Będzie działać bez przeszkód, nawet jeśli zostanie przypadkiem przewrócona, albo narażona na wstrząsy, np. podczas podróży. Lodówka termoelektryczna jest wewnątrz wyposażona  w  dwie metalowe płyty,  wymieniające między sobą  ciepło, dzięki energii elektrycznej, która przez nie przepływa. Dodatkowo, w środku zostały zainstalowane wentylatory.

O czym pamiętać przed podróżą

Decydując się na zabranie lodówki turystycznej w dłuższą podróż i przewożenie produktów spożywczych, lub napojów, które powinny pozostać zimne, upewnij się, że przez całą drogę będziesz mieć stały dostęp do prądu. Jeśli ten warunek jest spełniony, śmiało wybieraj dowolny model lodówki absorpcyjnej lub termoelektrycznej. W innym wypadku, raczej zainteresuj się ofertami w asortymencie lodówek absorpcyjnych, zasilanych gazem.   Szeroki asortyment lodówek chłodzących jest dostępny na: https://www.empik.com/sport/lodowki-turystyczne-i-torby-termiczne/lodowki-turystyczne,4118051501,s

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here