Latem pod namiotem - niezbędne akcesoria

W tym roku w górach w wakacje z pewnością nie zabraknie amatorów pieszych wędrówek i spędzania urlopu pod namiotem. Szlaki są dopasowane stopniem trudności dla każdego człowieka, nawet tego o średniej sprawności fizycznej, co dodatkowo przyciąga. Nagrodą za wysiłek są piękne krajobrazy. Aby jednak było to możliwie, należy przygotować się na wiele ewentualności, a więc zabrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Podstawa – namiot!

Oczywiście podstawowym elementem, który koniecznie musimy mieć jest namiot. Ale nie byle jaki, tylko specjalnie przystosowany. Musi być odpowiedniej wielkości, tak by wygodnie było wszystkim uczestnikom biwaku. Warto aby namiot był w stanie również w jak największym stopniu ochronić osoby, które w nim zamieszkają. Powinien być wodoodporny. Najbardziej wodoodporne są namioty ekspedycyjne. Te zwykłe, turystyczne, często nie dają wystarczającej ochrony. Namiot powinien być także jak najbardziej prosty w obsłudze, szczególnie, jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z jego rozbijaniem. W sprzedaży dostępne są namioty samo rozkładające się, co znacznie ułatwia sprawę i przyśpiesza przygotowanie biwaku.

Wyposażenie namiotu i ubiór

Oprócz samego namiotu bardzo ważnymi przedmiotami, jakie należy zabrać ze sobą są karimaty, które będą skutecznie izolowały od podłoża lub specjalna mata napełniana powietrzem. Nie wolno zapominać również o ciepłym i dostosowanym do wielkości śpiworze. Wychodząc na piesze wędrówki powinniśmy być zaopatrzeni w nieprzemakalne ubranie i plecak wodoodporny. Ważnym elementem są oczywiście wygodne buty, również odporne na wodę.

Najpotrzebniejsze gadżety

Do najbardziej potrzebnych przedmiotów w górach należy sprawna latarka wraz z bateriami na wymianę. Potrzebny będzie również nóż, najlepiej scyzoryk. Oczywiście niezbędna jest też apteczka zawierająca potrzebne leki i opatrunki. Zanim ostatecznie zamkniemy drzwi domu i ruszymy na podbój gór, warto jeszcze raz przejrzeć rzeczy, by skontrolować, czy na pewno wszystko, co najpotrzebniejsze, zostało zabrane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here