Co warto zobaczyć na Korfu?

Korfu jest jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Podczas podróży warto nie tylko oddać się relaksowi na plaży i kąpielom w morzu, lecz także zwiedzić kilka interesujących obiektów. Które zabytki architektury warte są szczególnej uwagi?

Loty na Korfu cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całego świata, w tym również z Polski. Nic dziwnego – ta malownicza wyspa zachwyca pięknymi plażami, zabytkami i klimatem sprzyjającym odpoczynkowi. Warto poszukać tanich lotów i spędzić urlop właśnie tam.

Zabytki architektury, które trzeba zobaczyć

Na wyspie należy zwiedzić przede wszystkim największe miasto – Korfu, które słynie z architektury weneckiej. Turystom udostępniane są liczne obiekty muzealne, w tym między innymi Muzeum Sztuki Bizantyjskiej czy Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Warta uwagi jest także położona na wzniesieniu tuż nad brzegiem morza Stara Forteca, Kościół św. Spirydona oraz studnia wenecka. Koniecznie trzeba przespacerować się klimatyczną ulicą Liston w samym centrum starej części miasta i wypić kawę na placu Spianada. Miłośnicy malowniczych widoków i górskich wędrówek koniecznie powinni wspiąć się na wzgórze w miejscowości Paleokastritsa i zwiedzić ruiny Angelokastro, czyli bizantyjskiego Zamku Aniołów. Budowla zlokalizowana jest na klifie, który opada ponad 300 metrów do morza. Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstał zamek – pierwsze wzmianki pojawiły się w piśmiennictwie w 1272 roku. Na wyspie nie brakuje także cudów przyrody. Warto udać się na przylądek Drastis, który jest miejscem najbardziej wysuniętym na północ. Na punkt widokowy wiedzie piaszczysta droga, która rozpoczyna się w miejscowości Peroulades.

Achillion – letnia rezydencja cesarzowej Sissi

Flagowym zabytkiem Korfu jest Achillion – pałac cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, znanej także jako księżniczka Sissi. Ta piękna i osobliwa kobieta, która miała swój udział w powstaniu Austro-Węgier i której przypadł tragiczny los, na greckiej wyspie stworzyła swoją letnią rezydencję. Achillion miał być miejscem ukojenia po samobójczej śmierci Rudolfa, jej jedynego syna. Nazwa rezydencji pochodzi od imienia Achillesa. Ta neoklasycystyczna budowla powstała w 1891 roku. W doskonale zachowanych wnętrzach warto zwrócić uwagę na rzeźbione schody z wizerunkami greckich bogów, malowidła na sufitach oraz przepiękny obraz Matki Boskiej Stella Maris, czyli Gwiazdy Morza. W otaczających obiekt bujnych ogrodach znajduje się między innymi pomnik cesarzowej Sissi oraz rzeźba umierającego Achillesa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here