Wyjazd z dziećmi na narty

Zimowe wyjazdy na narty to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu w tym okresie. Wiele polskich stoków cieszy się dużą popularnością, jednak wciąż to zagraniczne wypady są najbardziej modne. Zawdzięczają to zarówno rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej, jak i pięknym krajobrazom. Najważniejsze jest jednak to, iż wiele z tych miejsc zostało przygotowanych właśnie z myślą o rodzinnych wyjazdach, w tym również z małymi dziećmi. Gdzie zatem warto się wybrać?

Włochy dla najmłodszych

W wielu miejscach we Włoszech zostały stworzone ośrodki specjalnie przygotowane do potrzeb najmłodszych. Istnieją tam tak zwane przedszkola narciarskie, które pozwalają maluchom w bezpiecznym otoczeniu zdobywać nowe umiejętności. Szkółki dla najmłodszych znajdują się w pobliżu niewielkich stoków, a doświadczona kadra dba o to, by nauka odbywała się bez kontuzji, stresu i wypadków.

Instruktorzy dbają o to, by dzieci korzystały również z innych form aktywności, a nie tylko ze zjazdów. Organizują im gry i zabawy na śniegu, angażujące wszystkich rówieśników i pozwalające na zawarcie nowych znajomości. W pobliżu stoków znajdują się również sale zabaw, pozwalające maluchom na odpoczynek i angażujące w spokojniejsze formy spędzania czasu, takie jak oglądanie bajek lub granie w gry planszowe.

Te wszystkie atrakcje gwarantują, że dziecko swój pierwszy wyjazd na narty zapamięta jako niezwykłą przygodę i nowe, ciekawe doświadczenie. Z pewnością poczuje się zachęcone do zdobywania coraz większych umiejętności i nowych tras. Jednocześnie, korzystając ze szkółek, rodzice mają pewność, iż ich pociechy zostały pod najlepszą opieką, podczas gdy oni sami mogą cieszyć się zaawansowanymi stokami.

Kierunek Val di Sole

Planując rodzinny wyjazd do Włoch, warto zdecydować się na jeden z najpopularniejszych kierunków, czyli Val di Sole (Dolina Słońca). Sercem Val di Sole jest część Folgarida-Marilleva połączona z Madonna di Campiglio. Val di Sole to również Passo Tonale połączone z Ponte di Legno z lodowcem Presena, gdzie sezon trwa od listopada do maja. Jest to doskonale przygotowane miejsce z trasami dla osób o różnym poziomie umiejętności. Dzieci mogą się tutaj uczyć od doświadczonych polskich instruktorów narciarstwa z polskiej szkoły narciarskiej Rossignol-Academy.pl, podczas gdy dorośli korzystają z łatwych, średnich lub trudnych tras.

Kierunek Val di Sole

Ogromnymi zaletami Val di Sole są świetne naturalne warunki, takie jak obfite opady śniegu i dobre nasłonecznienie. Również sam krajobraz jest malowniczy i zachęca do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki temu sezon trwa tutaj bardzo długo, aż do końca kwietnia. Naturalne warunki są dodatkowo wspomagane przez liczne armatki śnieżne oraz ratraki, dzięki czemu łączna liczba 380 km tras jest dobrze utrzymana przez cały sezon. Z kolei turystom, którzy pragną odpocząć od zjazdów, spodobają się regionalne atrakcje, takie jak malownicze alpejskie miasteczka, regionalna kuchnia czy dodatkowe atrakcje sportowe, takie jak jazda konna i łyżwy. W Pejo skorzystać można także z basenów termalnych.

Wszystkie te atrakcje włoskiego regionu można zarezerwować, korzystając z oferty firmy Winterevent, dostępnej na stronie https://www.winterevent.pl/wlochy/wyjazdy-rodzinne. Dzięki temu możliwe będzie pełne wykorzystanie urlopu w najbardziej popularnym i atrakcyjnym miejscu we Włoszech, a także nauczenie dzieci w bezpiecznych warunkach, jak powinny zachować się na stoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here