Czy pozostawienie samochodu na kilku dni na parkingu przy lotnisku jest bezpieczne? Czy parkując na takim parkingu możemy mieć pewność, że nic z naszym samochodem się nie stanie?

Parking przy lotnisku a bezpieczeństwo samochodu

Nie można z całą pewnością powiedzieć, że zawsze pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku daje gwarancję jego bezpieczeństwa. Wszystko zależy od tego, jaki parking wybierzemy – zarówno pod względem tego, jaki będzie jego status, jak i tego, jakie środki bezpieczeństwa zastosował właściciel parkingu.

Co sprawdzić zanim zarezerwujesz parking przy lotnisku?

Sprawdź, czy parking przy lotnisku ma ubezpieczenie

To podstawa, ponieważ w sytuacji jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu (które może wystąpić niezależnie od parkingu, np. z winy innego klienta) będziesz mógł dochodzić roszczeń i walczyć o odszkodowanie.

Sprawdź, czy parking przy lotnisku ma monitoring i jakiego rodzaju

Większość parkingów przy lotnisku na swoich stronach chwali się monitoringiem. Nie zawsze jest to jednak monitoring profesjonalny. Parking przy lotnisku, aby być bezpiecznym powinien posiadać monitoring wizyjny w postaci systemu telewizji przemysłowej oraz monitoring firmy ochroniarskiej.

Sprawdź, jaką ochronę ma parking

Niektóre parkingi przy lotnisku decydują się na wynajem profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Inne korzystają z własnych pracowników do monitoringu terenu. Nierzadko są to osoby bez odpowiedniego przeszkolenia, które nie posiadają licencji. Najbezpieczniej jest korzystać z usług parkingu, który oficjalnie podaje nazwę firmy ochroniarskiej, z której korzysta.

Sprawdź opinie w internecie na temat parkingu

Zanim zdecydujesz się dokonać rezerwacji, wpisz w wyszukiwarkę nazwę parkingu i sprawdź, jakimi cieszy się on opiniami. To najlepszy dowód na to, czy auto będzie bezpieczne i czy wszystko z parkingiem jest w porządku.

Parking przy lotnisku – strzeżony czy dozorowany?

To, co również ważne, to status parkingu. Parking dozorowany to jedynie wynajem miejsca parkingowego, czyli jeśli coś stanie się z twoim samochodem, to parking nie ponosi za to odpowiedzialności.

Parking strzeżony to parking z ogrodzeniem, szlabanem wjazdowym, ochroną i monitoringiem, który w razie kradzieży samochodu ponosi odpowiedzialność. Oczywiście im bardziej zabezpieczony parking, tym mniejsze ryzyko tego, że z samochodem cokolwiek się stanie.

Podsumowując – jeśli odpowiednio wybierzesz parking przy lotnisku, czyli sprawdzisz poziom ochrony, monitoring i regulamin, to pozostawienie auta będzie w 100% bezpieczne, a ty będziesz mieć spokojne wakacje bądź służbowy wyjazd.

Źródło: parking ParkujGo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here