Kiedy zbliżają się wakacje wiele osób zaczyna szukać miejsca, w którym można ciekawie spędzić urlop. Chociaż modne jest wyjeżdżanie za granicę, warto docenić również krajową ofertę turystyczną. Jednym z miejsc, które od lat przyciąga podróżnych jest polskie morze. Dlaczego warto latem wypoczywać nad Bałtykiem?

Dla każdego coś ciekawego

Planując wakacyjny wyjazd z pewnością trzeba uwzględnić upodobania wszystkich uczestników wyprawy. Osoby wybierające się nad morze większą grupą z pewnością nie będą żałować. Coś odpowiedniego dla siebie znajdą tu miłośnicy zwiedzania zabytków czy podziwiania ciekawej architektury – wszystko to oferuje Trójmiasto, a przede wszystkim Gdańsk. Wygodnym rozwiązaniem dla osób preferujących poznawanie ciekawych miejsc i pamiątek historii jest wynajem aut oferowany w Trójmieście m. in. przez firmę AS-Car. Duży wybór samochodów sprawia, że odpowiedni model dla siebie znajdą zarówno osoby podróżujące samotnie, pary, jak i rodziny z dziećmi czy większa grupa przyjaciół. Zwolennicy aktywnego wypoczynku z kolei mogą zdecydować się na żeglowanie, surfing, trekking czy jazdę na rowerze, a kiedy pogoda nie zachęca do ruchu na świeżym powietrzu – z pewnością znajdą odpowiednią rozrywkę w nadmorskich kurortach. Oczywiście nie można też zapominać o możliwości plażowania w słoneczne i upalne dni.

Nad morze po zdrowie

Klimat panujący nam polskim morzem sprzyja dbaniu o zdrowie niezależnie od pory roku czy panującej aury – właśnie dlatego znajduje się tu tak wiele ośrodków rehabilitacyjnych oraz uzdrowisk i sanatoriów. Przede wszystkim warto przyjechać nad Bałtyk, aby powdychać podczas spaceru zawarty w powietrzu jod. Warto wiedzieć, że największe stężenie tego pierwiastka jest podczas sztormów, dlatego osoby planujące połączyć odpoczynek z dbaniem o zdrowie powinny spacerować po plaży nawet przy wietrznej pogodzie. Pobyt nad polskim morzem to również propozycja dla alergików – wiatr wiejący od Bałtyku nie zawiera żadnych alergenów. Takie wakacje będą więc nie tylko doskonałą okazją, aby lepiej poznać polskie wybrzeże i odpocząć, ale też sprzyjają podreperowaniu zdrowia.

Jak podróżować?

Podróżowanie nad morze własnym samochodem może być męczące. Ponieważ urlop niekiedy trwa zaledwie kilka dni, szkoda tracić czasu na jazdę za kierownicą. Dlatego też polscy turyści coraz chętniej wybierają jako środek transportu samolot, a później wynajmują auto. Dobrze wyposażona wypożyczalnia samochodów to dobra opcja dla wszystkich osób, którym zależy na wygodzie i możliwości dotarcia w dowolnie wybrane miejsce nad morzem. Zdarza się, że ciekawe zabytki oddalone są od hotelu o kilkanaście kilometrów, stąd pojazd do dyspozycji pozwala zobaczyć znacznie więcej i daje mnóstwo swobody oraz niezależności od komunikacji miejskiej. Warto jeszcze przed wyjazdem sporządzić listę lub mapę obiektów godnych obejrzenia – dzięki temu łatwiej będzie zaplanować wyjazd, a jednocześnie można w ten sposób zyskać pewność, że żaden zabytek nie umknie uwadze podróżujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here