Golub-Dobrzyń. Miasto z bogatą historią

Turyści odwiedzający województwo kujawsko-pomorskie mogą długo zastanawiać się nad tym, które z miejsc na jego terenie jest najciekawsze. Prawda jest taka, że region słynie z bogatej historii, sporej liczby zabytków, a także wspaniałej przyrody. Wśród swego rodzaju perełek tej części Polski należy wymienić Golub-Dobrzyń. Miasto wyjątkowe, bo powstałe z połączenia dwóch odrębnych grodów. Jednego wywodzącego swe początki ze średniowiecza, a drugiego założonego w XVIII wieku. Dziś funkcjonują one jako jeden byt z arcybogatym ładunkiem atrakcji w samym mieście, a także w bliskich okolicach.

Atrakcje turystyczne w Golubiu-Dobrzyniu, czyli historia w tle

Bez wątpienia najważniejszym elementem gamy zabytków w tej miejscowości jest pokrzyżacki zamek. Wspaniały pod względem architektury, obfitujący w liczne akcenty nawiązujące do średniowiecznych dziejów Golubia. Zamek przeszedł wiele – szereg razy zdobywany i niszczony nie zachował oryginalnej formy z przełomu XIII i XIV wieku, jednakże niesie w sobie ogromny ładunek historii regionu i naszego kraju. Pełen uroku rynek bywa porównywany do tych spotykanych w hiszpańskich czy włoskich miasteczkach. Uwagę przykuwa słynny Dom z Pod Cieniami czy dawny zbór ewangelicki górujący nad centralnym placem.

Wciąż żywą pamiątką po „wiekach średnich” są zachowane fragmenty murów obronnych miasta. Powstałe w XIV wieku także sporo przetrwały. Z pierwotnej struktury obfitującej w baszty, wieże i majestatyczne bramy pozostało niewiele. Jednakże sąsiadujący z murami obronnymi bulwar nad rzeką Drwęcą to dziś jedna z perełek. Doskonale sprawdza się jako sceneria rekreacyjnych, jak również romantycznych spacerów. Rzeka sama w sobie również przyciąga turystów. Kusi spływami kajakowymi i otaczającą ją na całej długości przyrodą.

noclegi w Golubiu-Dobrzyniu

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu. Fot. dworfijewo.pl

Komfortowe noclegi w Golubiu-Dobrzyniu

Miasto o takich walorach, których wymieniać można znacznie więcej, musi posiadać wysokiej klasy bazę noclegową i gastronomiczną. Najlepiej połączyć jedno z drugim w ramach jednego, satysfakcjonującego pakietu. W tym momencie warto zwrócić uwagę na Dwór Fijewo. Stylowy hotel wraz z restauracją to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w regionie. – Zapewniamy wszystkim Gościom wyborną kuchnię i pokoje z wszelkimi wygodami. Organizujemy także imprezy okolicznościowe na doskonałym poziomie – mówi pani Agata Małek, na co dzień kierująca hotelem. – Nie da się ukryć, że jesteśmy też idealną „bazą wypadową” do zwiedzania tych terenów – dodaje z uśmiechem.

To normalne, że dla turystów liczy się w jednakowym stopniu wygodny nocleg, jak też pyszne jedzenie. Z tym nie będzie problemu. Restauracja w Dworze Fijewo serwuje starannie przygotowane dania kuchni polskiej i europejskiej. Menu opracowane pod kątem przyjęć weselnych, komunijnych czy chrzcielnych także wyróżnia się klasą i różnorodnością smaków. Dzięki temu miejsce jest postrzegane jako czołowa restauracja w Golubiu-Dobrzyniu. Jednocześnie zapewnia znakomite warunki pobytu dla Gości. Najedzeni i wypoczęci turyści mogą więc śmiało wyruszać na zwiedzanie. To piękne miasto położone między Toruniem a Brodnicą potrafi wciągnąć na długo…

Więcej na stronie www.dworfijewo.pl

Dwór Fijewo ul. PTTK 21, 87-400 Golub-Dobrzyń, tel. +48 56 682 01 16.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here