Malediwy czy to dobry kierunek? - ile tak naprawdę wydasz na wakacje w raju

Są takie miejsca na ziemi, które przyciągają do siebie już samą nazwą. Kiedy zatem pada hasło „Malediwy” na myśl od razu przychodzi krystaliczny błękit oceanu do którego chce się bez zastanowienia wskoczyć, oraz złoty piasek na którym oglądanie wschodów i zachodów słońca mogłoby trwać i trwać. Świadomość tego, iż raj na ziemi istnieje naprawdę, coraz więcej osób wybiera właśnie ten kierunek swoich podróży, chcąc zakosztować tych niecodziennych widoków.

Droga do raju

Oczywistym jest, iż wakacje na Malediwach można spędzić za pośrednictwem biura podróży, jednak jeśli chce się zorganizować ten pobyt samemu, warto rozeznać koszty, jakie będą niezbędne do poniesienia. Pewnym jest, że jedynym środkiem transportu na wyspy jest samolot, a jego koszt oscyluje granicach 2500 zł w obie strony. Trzeba mieć jednak świadomość konieczności przynajmniej jednej przesiadki. Pamiętając o tym, że nie jesteśmy sami w Europie, warto rozeznać także ceny biletów u niemieckich sąsiadów, ponieważ wbrew pozorom loty z Berlina czy Frankfurtu bywają bardziej opłacalne.

Za raj trzeba zapłacić

Jakby nie było, po dotarciu na miejsce, trzeba gdzieś nocować. Zasobność portfela na Malediwach ma duże znaczenie i uzależniony jest od tego komfort dachu nad głową w jakim przyjdzie spędzić czas. Pamiętając o tym, że Malediwy to zbiór tysiąca wysepek na które wraz z całym ekwipunkiem trzeba się jakość dostać, do niezbędnych kosztów wycieczki należy doliczyć transfer hydroplanem, który jest uzależniony od oddalenia punktu noclegowego od stolicy Male. Przybliżona wartość, jaką należy założyć to około 250$ za osobę w obie strony.

Sam nocleg jest bardzo zróżnicowany. Decydując się na cięcie kosztów i brak wymogów luksusowych warunków hotelowych, wakacje można spędzić w stolicy Male, gdzie warunki pobytowe oscylują w granicach 1500-2000 zł za 7 dni, jednak nie ma co się spodziewać widokówkowych krajobrazów. Aby znaleźć się na prawdziwych, rajskich plażach, należy przeciętnie zagospodarować około 3500-7000 zł, a wówczas ma się pewność, że znalazło się na właściwych Malediwach.

Samodzielnie czy jednak z pomocą?

Wiadomym jest fakt, że podróżowanie za pośrednictwem wyspecjalizowanego organizatora wycieczek jest dużo wygodniejsze, a dla niektórych i bezpieczniejsze. Mając jednak na uwadze podsumowanie kosztów, wynikających z całej wycieczki w dwóch wariantach – samodzielnym i przez biuro podróży, można łatwo zauważyć, że odrobina wysiłku i logistyki jest opłacalna, ponieważ różnica wynosi około 5000 zł, które zostają w portfelu. Ta kwestia jest jednak indywidualna i każdy dostosowuje ją do swoich preferencji.

Przeczytaj też: Szyte na miarę wakacje na Malediwach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here