Jednym z ciekawszych okresów na wypoczynek w Chorwacji jest początek jesieni. We wrześniu i październiku ilość odwiedzających ten kraj znacznie się zmniejsza (choć wrzesień bywa jeszcze trochę tłoczny), pogoda z łagodnymi temperaturami jest przyjemna, a Adriatyk jest wystarczająco ciepły, aby móc zażywać morskich kąpieli – przynajmniej do połowy października.

Wszystkie hotele w tym czasie są otwarte, a większość prywatnych kwater oferuje wynajem apartamentów w Chorwacji w bardzo atrakcyjnych cenach. Cały czas organizowane są wycieczki po najciekawszych obiektach przez lokalne biura podróży, a promy i statki do końca września pływają według letnich rozkładów.

Jesienią cały pobyt w Chorwacji jest sporo tańszy. Oprócz tańszych hoteli i kwater prywatnych, ceny od października obniżają promy samochodowe. Do tego turyści zyskują większą elastyczność przy wyborze zakwaterowania czy podczas wynajmu samochodów, ze względu na ich większą dostępność. Na podobne warunki trafią także turyści wybierający się w region czarnomorski Bugarii, który kwatery jesienią proponują po mocno obniżonych cenach (przykładowe ceny można sprawdzić np. w serwisie WakacjeBG.pl).

Warto wziąć pod uwagę fakt, iż od połowy listopada dni robią się coraz krótsze, co wpływa na ograniczenie zwiedzania. W tym okresie także liczne hotele rozpoczynają zimową hibernację. Listopadowe, chłodniejsze dni oznaczają także, że pływanie w morzu jest już niemożliwe, a plaże dostępne są głównie dla spacerowiczów, a nie miłośników plażowania.

Wczesną jesienią do zwiedzenia są dokładnie te same miejsca, które tłumnie odwiedzane są latem – wyspy, wybrzeże Istrii i Dalmacji, plus wspaniałe chorwackie miasta: Zagrzeb, Dubrownik, Split, Trogir i Zadar. Jesienią jednak panują temperatury wręcz idealne na wędrówki i spacery, a zwiedzanie największych chorwackich atrakcji staje się ogromną przyjemnością. Dotyczy to zresztą regionów całej Europy południowej, która oferuje jesienią znacznie przyjemniejszą do zwiedzania temperaturę i niższe ceny noclegów (to ostatnie można sprawdzić na stronie http://www.wakacyjnywynajem.pl/).

Późną jesienią warto wybrać się na zwiedzanie wnętrza Półwyspu Istryjskiego czy parków narodowych. Wyżej wymienione miejscowości gwarantują tętniące życie kulturalne i znacznie więcej spokoju. We wrześniu i październiku organizowane są również różnorodne festiwale i wydarzenia. Do najciekawszych zalicza się: Festiwal Filmowy w Splicie, Zagrzebski Festiwal Teatralny, Dni Oliwki w Punat, Barokowe Wieczory w Varazdin, Tydzień Restauracji w Zagrzebiu, Dni Trufli na Istrii (organizowane są aż do listopada) i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here