Czy w październiku warto wybrać się nad morze? Oczywiście, że tak! W tym miesiącu można spędzić fantastyczny urlop zarówno na polskim wybrzeżu, jak i w którymś z zagranicznych kurortów. Jak zaplanować wypoczynek i gdzie szukać słońca?

Tegoroczne lato w Polsce nas nie rozpieszczało. Wysokie temperatury pojawiały się raczej okazjonalnie. Prognozy zapowiadają, że również w październiku nie powinniśmy spodziewać się wielu słonecznych dni. Niemniej jednak temperatura powietrza będzie utrzymywać się w okolicach kilkunastu stopni. Takie warunki będą idealne w trakcie zwiedzania okolicznych atrakcji. Mimo wszystko wolicie tradycyjny urlop nad morzem w pełni słońca? W takim razie zagraniczne kurorty zapraszają!

Październik nad morzem na Wyspach Kanaryjskich

Nie bez powodu Wyspy Kanaryjskie nazywane są Wyspami Wiecznej Wiosny. Tą nazwę zawdzięczają umiarkowanie ciepłemu klimatowi, którym można cieszyć się przez cały rok. Niemniej jednak jednym z najprzyjemniejszych miesięcy na Wyspach Kanaryjskich jest wrzesień i październik. Średnia najwyższych temperatur na wyspach sięga 27 stopni Celsjusza, a słońce w ciągu dnia świeci aż przez 10 godzin. Taki klimat pozwoli wygrzać się na słońcu, ale jednocześnie nie będzie męczący tak, jak w trakcie upałów.

Październik na Costa Brava

Jeśli nie przepadacie za upałami, październikowy urlop na Costa Brava będzie dla Was idealnym rozwiązaniem. Wczasy na Costa Brava będą w październiku wyjątkowo relaksujące również ze względu na małą liczbę turystów, co sprawia, że wybrzeże jest o wiele mniej zatłoczone i bardziej wyciszone. Warto podkreślić, że Costa Brava jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych w rejonie Hiszpanii. Z tego względu w ofertach biur podróży można znaleźć wiele wycieczek last minute w atrakcyjnych cenach. W październiku woda w morzu jest tylko o 5 stopni chłodniejsza niż podczas upalnego sierpnia.

Październik na Krecie

We październiku temperatura wody w morzu u wybrzeżach Krety wynosi średnio 22 stopnie Celsjusza. Co więcej zwykle o tej porze roku wyspę nawiedzają łagodniejsze wiatry. Kreta w październiku jest idealnym miejscem na długie relaksujące spacery. Wiele osób twierdzi, że Kreta po okresie wakacyjnym jest istnym rajem na ziemi. Temperatury w październiku potrafią sięgać 30 stopni, a przy tym można odpoczywać bez turystycznego tłoku. Co prawda w październiku zdarzają się opady deszczu jednak są one bardzo rzadkie.

Wiarygodna pożyczka pieniędzy na urlop nad morzem

Październik jest doskonałym czasem na zakup niezwykle atrakcyjnych wycieczek last minute, których ceny są nawet o kilkadziesiąt procent niższe od cen regularnych. Warto skorzystać z tej możliwości zwłaszcza wtedy, gdy nie zdążyliśmy wypocząć podczas wakacyjnych miesięcy. W przypadku gdy brakuje nam odpowiedniego budżetu, można skorzystać z oferty wiarygodnych pożyczek pieniędzy.

Jeszcze nie wypoczywałeś nad morzem w październiku? Najwyższa pora, by spróbować! Na pewno nie pożałujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here