Podróż z dziećmi - jak to zrobić?

Gdy zakładamy rodzinę nie chcemy rezygnować z ciekawych wakacji. Dzieci również na tym zyskują – mają szansę rozwinąć się i poznać świat. Ponadto dzieci rodziców, którzy nie zostawiają ich z dziadkami w czasie urlopu są bardziej samodzielne i komunikatywne.

Co ze sobą zabrać?

Dzieci często nalegają, by zabrać ze sobą na wakacje wszystkie swoje zabawki, jeśli tak nie będzie, są rozgoryczone. Tymczasem uleganie im nie jest ani praktyczne, ani w ogóle potrzebne. Zadbajmy o to, by w czasie wakacji dzieci się nie nudziły. W tym celu warto wymyślić kilka gier, w które mogą grać na przykład w czasie jazdy samochodem lub dłużącej się podróży. Na miejscu grafik wycieczki powinien być ułożony tak, aby dzieci nie miały czasu na nudę i były zmęczone. Dzięki temu szybko pójdą spać. W podróż warto zabrać chustę, którą możemy okryć dziecko, kosmetyczkę, proszek do prania. W podróży dzieci powinny czuć się jak najbardziej komfortowo. Dlatego wybierzmy im specjalnie na tą okazję odpowiednie, lekkie, przewiewne i wygodne ubranie. Przyda się latarka i notes podróży.

Przed podróżą przystanek lekarz

Zanim wybierzemy się w podróż, szczególnie w obszary dalekie od tego co do tej pory znało dziecko, ważne jest odwiedzenie lekarza w celu sprawdzenia, czy nie jest uczulone, na przykład na ugryzienia owadów. Testy alergiczne są ważne, tak samo jak inne badania zdrowotne. Warto znać ogólną kondycję dziecka. Nie obędzie się również bez obowiązkowych szczepień dla dziecka i dorosłego.

Niezbędne dokumenty

Dziecko również powinno posiadać dokument, podróżując po świecie. Zwykle podczas podróży po Europie wystarczy jeden z paszportów lub dowodów osobistych rodziców, jednak możemy również wyrobić dokument imienny na dziecko. Składamy wówczas wniosek, a dokument wydaje urząd gminy. Istnieje taka konieczność w przypadku wyjazdów poza kraje Unii Europejskiej. Aby dziecko mogło wyjechać za granicę, zgodę na to muszą wyrazić oboje rodziców (o ile żadne nie jest pozbawione praw) lub wszyscy opiekuni prawni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here