Podróż z mapą zamiast nawigacji GPS

Podróżowanie nigdy nie było tak wygodne, jak dzisiaj. Oprócz olbrzymiego postępu w rozwoju środków transportu, który znacznie skraca odległości, podróżujący mają do dyspozycji takie udogodnienia jak urządzenia elektroniczne, aplikacje mobilne i powszechny dostęp do Internetu.

Wszystko to sprawia, że w zapomnienie odchodzą bardziej tradycyjne formy eksploracji, z których najbliższą idei podróżowania jest ta z niezawodną, papierową mapą jak z Mapy.com.pl. Jest szereg powodów, dla których warto spróbować zdać się na takie rozwiązanie.

Palcem po mapie

Spróbuj zostawić świat nowinek technologicznych i związany z nim zgiełk za sobą. Wybierając się na wędrówkę, wyłącz Internet w smartfonie, zapomnij o GPSie i zobacz, ile frajdy przyniesie Ci próba nawigacji za pomocą klasycznej mapy. Dzięki temu odpoczniesz od codziennej rutyny, zrelaksujesz się i lepiej doświadczysz przyjemności związanych z podróżą.

Sprawdź się!

Jeśli jednak martwisz się, że sobie nie poradzisz, a orientacja w terenie jest dla Ciebie czarną magią, przetestuj swoich sił na komputerze, chociażby dzięki niezależnej grze Firewatch, w której przyjdzie Ci odkrywać las i związaną z nim historię przy pomocy mapy i kompasu.

Świetna zabawa i satysfakcja

Innym, ważniejszym powodem, dla którego wędrówka z mapą to świetny pomysł, to satysfakcja. Wyobraź sobie uczucie, gdy sam odkrywasz miejsca i punkty, które znasz tylko z mapy. Owszem, gdy za nos nie wodzi Cię aplikacja mobilna, takie przedsięwzięcie jest znacznie trudniejsze. Być może nadrobisz parę kilometrów i na pewno będziesz musiał wytężyć swoje szare komórki. Może się zdarzyć tak, że zabłądzisz – wtedy pozostaje tylko zapytać o drogę, co aktualnie także staje się rzadkością. Jednak gdy już dotrzesz do celu, poczujesz niewypowiedzianą radość, że udało Ci się to zrobić samodzielnie.

Spróbuj, a jeśli Ci się spodoba, dołączysz do całej rzeszy osób, które regularnie praktykują takie podróżowanie, np. w ramach gier terenowych czy wszędzie tam, gdzie nie ma zasięgu lub warunków, by naładować baterię w telefonie. To przede wszystkim wyśmienita zabawa i genialny sposób na odstresowanie, a tego właśnie szukamy w podróżach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here