5 pomysłów na majówkowe wyjazdy z rodziną

Długi majowy weekend, czyli tzw. majówka to świetny czas na to, aby zdecydować się na rodzinny wyjazd, aby odpocząć od codziennej rzeczywistości. Piękna wiosenna pogoda, świeże powietrze oraz śpiew ptaków zachęcają do wyjazdu, pozostaje tylko odwieczne pytanie – gdzie warto się wybrać? Wprawdzie w Polsce można znaleźć wiele niezwykle interesujących miejsc, w których można spędzić naprawdę bardzo ciekawie czas, jednak warto zwrócić uwagę na 5 propozycji na rodzinne wypady, które powinny przypaść do gustu nie tylko dorosłym, ale również dzieciom.

Spływ rzeką Krutynią

Zwolennicy i amatorzy spływów kajakowych powinni na majówkę wybrać się na jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowej, czyli spływ rzeką Krutynią liczący ponad 100 km. Krutynia to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce nosząca miano Perły Mazur, która przepływa przez malownicze obszary m.in. Mazurskiego Parku Narodowego. Spływ wspomnianą rzeką nie należy na szczęście do najtrudniejszych, dlatego też nadaje się idealnie dla rodzin z dziećmi.

Słowiński Park Narodowy

Osoby mieszkające blisko Bałtyku powinny wybrać się do Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, ponieważ majowy weekend nad Morzem może okazać się strzałem dziesiątkę, o ile oczywiście pogoda na to pozwoli. Wylegiwanie się na plaży, budowanie zamków z piasku czy też spacery nabrzeżem to świetny sposób na spędzenie udanej majówki w prawdziwie rodzinnym gronie. Szum wody, śpiew ptaków, a także przepiękne krajobrazy roztaczające się wokół to coś, co powinno spodobać się nawet największemu marudzie.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, do którego każdego roku dociera wielu turystów to właśnie Jura Krakowsko-Częstochowska, na której terenie majówka z pewnością będzie należała do udanych. Przepiękne zabytkowe zamki, liczne jaskinie, zapierające dech w piersiach widoki, a także liczne szlaki piesze, rowerowe oraz konne to tylko część tego, co ma do zaoferowania turystom to niesamowite miejsce.

Puszcza Białowieska

Pragnąc uciec od tłumów turystów oraz miejskiego zgiełku warto wybrać się w okolice Puszczy Białowieskiej charakteryzującej się jednym z najpiękniejszych lasów w całej Polsce. Przez Puszczę Białowieską przebiega kilka szlaków turystycznych zarówno tych pieszych, jak i rowerowych, dzięki czemu w miejscu tym można spędzić aktywny wypoczynek wraz z całą rodziną. Wybierając się jednak w tę okolicę, warto także zobaczyć park w Białowieży oraz skansen w Pogorzelcach, gdyż stanowią ciekawą historię tego niezwykłego miejsca.

Majówka w górach

Ostatnią ciekawą propozycją na majowy weekend jest wyjazd w góry, które mają do zaoferowania na prawdę wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Gdzie jednak warto pojechać? Zakopane, Wisła, Szczyrk, Góra Żar, Solina czy też Czorsztyn to tylko niektóre górskie miejscowości, do których warto się wybrać. Przepiękne widoki, liczne muzea, skanseny, szlaki turystyczne, sporty oraz inne atrakcje turystyczne to jedynie część tego, co czeka na turystów na samym południu Polski.

Jak się zapakować?

Odwiecznym problemem przed rodzinnymi wyjazdami jest pakowanie i transport bagażu. Jeśli mamy problem ze zmieszczeniem bagażu w samochodzie, warto pomyśleć o przydatnych akcesoriach takich jak np. boxy dachowe. Dzięki nim zyskamy dużo więcej miejsca na zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy, czy ulubionych zabawek dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here