Polskie góry z roku na rok są coraz chętniej odwiedzane przez tłumy turystów. Znajdą się w tym gronie jednak nie tylko osoby nastawione na regularne, dalekie wędrówki, ale i np. rodziny z małymi dziećmi, które chcą po prostu odpocząć od zgiełku miast. Z maluchem nie zawsze uda się nam przejść wszystkie zaplanowane szlaki, dlatego dobrze jest mieć ciekawe alternatywy na spędzenie czasu.

A tych w polskich górach na szczęście nie brakuje! Wystarczy, że naszym punktem zaczepienia będzie Białka Tatrzańska – atrakcje tutaj zapewnione sprawdzą się tym, którzy poszukują zarówno aktywniejszych, jak i bardziej leniwych form wypoczynku.

Niekoniecznie po górach

Wyjeżdżając w góry z najmłodszymi pociechami nie musimy nastawiać się od razu na chodzenie po skomplikowanych, długich szlakach. Zamiast tego możemy wybrać jeden ze szlaków dostępnych wygodnie np. z wózkiem, a następnie odpocząć np. w basenach termalnych. Takie opcje oferuje Terma Bania, gdzie znajdziemy również miejsca noclegowe w wygodnym hotelu oraz zabiegi SPA dostępne zarówno dla gości, jak i odwiedzających. Maluchy mogą przebywać na basenie z rodzicami, przy odpowiedniej głębokości wody, zaś nieco starsze dzieci na pewno ucieszą się z rozmaitych atrakcji, np. zjeżdżalni. Wielu rodziców wybiera również tę lokalizację jako miejsce noclegowe, bo takie warunki dla rodziny z małymi dziećmi są najwygodniejsze.

Bezpiecznie na szlak

Jeśli jednak preferujemy wypoczynek aktywny w lecie, to pozostaje nam udanie się na szlak. Dobrze jest jednak do tego odpowiednio się przygotować. Jeśli wybieramy szlak rowerowy, to musimy posiadać przynajmniej ochraniacze oraz kask dla starszego dziecka. Młodsze wygodnie zabierzemy w przyczepce, które dostępne są w wypożyczalniach. W razie wędrówki pieszej dobrze sprawdzają się dla dziecka, które chce iść samodzielnie, specjalne… szelki, dzięki którym możemy ustrzec malucha przed upadkiem czy nagłym wybiegnięciem na niebezpieczny teren. Dla młodszych, ledwo chodzących dzieci warto zainwestować w wygodne, ergonomiczne nosidło. Nie należy zapominać o zapasie wody, przekąskach, ochronie przeciwko owadom oraz słońcu i czapce.

Zimą na nartach

Jeśli wybieramy się z dzieckiem na urlop zimowy, powinniśmy wybrać sprawdzoną miejscowość, np. taką jak Białka Tatrzańska. Atrakcje tam stworzone są przede wszystkim dla turystów, dlatego znajdziemy tam m.in. wypożyczalnie sprzętu czy szkółki nauki jazdy na nartach. To wszystko spełni oczekiwania rodziców młodszych pociech, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z białym szaleństwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here