Przed czym uchroni cię ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego wciąż tak wielu z nas zapomina lub nie wykupuje polisy turystycznej? Powodów jest wiele. Tłumaczymy sobie, że przecież w ciągu kilku dni nic nam się raczej poważnego nie stanie.

Tak naprawdę dopóki nam samym lub naszym bliskim nic się nie przydarzy – możemy nie zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństwa różnych sytuacji podczas wakacji. Prześledźmy kilka prawdopodobnych historii, które mogą wprowadzić Cię w duże kłopoty, jeśli nie masz ubezpieczenia podróżnego.

To miał być wspaniały tydzień w Egipcie

Kraina piramid, dolina Nilu, Morze Czerwone i jeszcze więcej atrakcji czekało na Ciebie w Egipcie. Niestety zbyt długie przebywanie na Słońcu w upalnej temperaturze doprowadziło do niepokojących objawów wieczorem. Wymioty, nudności, zmiany nastroju, silne bóle głowy. Pierwsza myśl – to zatrucie pokarmowe. Jednak to typowe objawy udaru słonecznego. Niezwłocznie musisz udać się do szpitala. Niestety bez wykupienia ubezpieczenia podróżnego skorzystanie z opieki lekarskiej narazi Cię na bardzo wysokie koszty – nawet kilka tysięcy złotych. Jednak nie masz wyjścia i musisz zapłacić rachunek. Koszty pobytu, leczenia i środków medycznych są bardzo wysokie – niestety nie mając polisy wszystko musisz zapłacić sam.


Zaginęła mi walizka podczas wakacji

Jesteś na wakacjach w niezwykłym Marrakeszu. Do zameldowania w hotelu zostało ci jeszcze kilka godzin. Wobec tego postanawiasz przejść się po mieście. Marrakesz słynie z m.in. z ulicznych, kolorowych i aromatycznych straganów z lokalnymi przyprawami, od których ciężko oderwać wzrok. Nagle twoja walizka zginęła i nie masz pojęcia kto ją zabrał, bo wśród tak wielu ludzi nie sposób znaleźć złodzieja. Całe szczęście, że chociaż pieniądze i dokumenty masz przy sobie. Jednak w walizce miałeś cenne rzeczy, takie jak: aparat, laptop i odzież. Gdybyś ubezpieczył bagaż i cenne rzeczy nie poniósłbyś tak wielkich strat jak w przypadku braku wykupienia polisy turystycznej.

Z tego szczytu miałeś podziwiać panoramę całego miasteczka

Cinque Terre we Włoszech to jedno z najpiękniejszych miejsc wpisanych na listę UNESCO. Turyści bardzo często wybierają się na piesze wędrówki po całkiem bezpiecznych szlakach, aby dostać się do niektórych miasteczek wchodzących w skład rezerwatu. Postanowiłeś także przejść się takim szlakiem. Niestety bardzo wysoka temperatura, trudna, kamienista ścieżka spowodowały, że zakręciło ci się w głowie i przewróciłeś się. Niefortunny upadek był na tyle poważny, że najprawdopodobniej zwichnąłeś kolano. Nie jesteś w stanie o własnych siłach dotrzeć do końca trasy. Turyści pomagają ci wezwać pomoc. Konieczny będzie transport do najbliższego szpitala. Koszty leczenia i w najgorszym wypadku opłatę za ewentualny transport do Polski będziesz musiał opłacić sobie sam. To koszty rzędu nawet kilkunastu tysięcy!

Czy warto ponosić ryzyko i wybierać się na wczasy nieubezpieczonym?

Odpowiedź brzmi nie. Z trzech opisanych i wysoce prawdopodobnych sytuacji jedynym ratunkiem będzie dla ciebie kompletny pakiet ubezpieczenia turystycznego. Co powinno wchodzić w skład takiej polisy? Przede wszystkim koszty leczenia, ubezpieczenie NWW (w razie nieszczęśliwego wypadku), OC (nieumyślne poszkodowanie osoby trzeciej i/lub jej mienia), ubezpieczenie bagażu, koszty rezygnacji. Oczywiście pakiety można modyfikować i uzupełniać o dodatkowe świadczenia, wszystko w zależności od celu twojej podróży. Wykupić ubezpieczenie możemy nawet przez Internet. Obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują bardzo korzystne oferty polis turystycznych, także dla rodzin (np. ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA). Pamiętaj, że nieszczęśliwe wypadki, kłopoty zdrowotne nie przydarzają się tylko ludziom w wieku starczym. Coraz więcej niefortunnych zdarzeń podczas urlopów dotyczy właśnie osób młodych. Jeśli chcesz, aby twoja podróż była udana, przywieź z niej tylko najpiękniejsze wspomnienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here