Wakacje z maluchem pod namiotem - wybierz najlepsze buty trekkingowe dla dzieci!

Wakacje pod namiotem to dla dziecka fantastyczny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Naszą rolą jest zadbać, aby wyprawa była nie tylko przyjemna, lecz także bezpieczna. Dlatego przed wyjazdem dokładamy wszelkich starań, aby wybrać odpowiedni namiot i śpiwór oraz nie zapomnieć o prowiancie, który lubi nasza pociecha. Nie możemy jednak pominąć odpowiedniej odzieży, a zwłaszcza obuwia! Niezależnie od tego, czy mamy zamiar przenosić się z miejsca na miejsce, czy po prostu urządzać piesze wycieczki po okolicy, wygodne buty trekkingowe dla dzieci to jedna z najważniejszych rzeczy, o które musimy zadbać. Zobacz, jak wybrać te najlepsze!

Buty trekkingowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Dobre buty trekkingowe zapewnią dziecku wygodę nawet podczas dłuższej, pieszej wędrówki. Dlatego ich odpowiedni wybór jest niezwykle istotny. Pewnie każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo otarcia i pęcherze na stopach malucha potrafią zepsuć radość z rodzinnego wyjazdu. Dlatego zadbajmy o to, aby buty trekkingowe dla dzieci, które wybierzemy, dobrze przylegały do stopy naszej pociechy. Niezwykle istotne jest przymierzenie ich przed zakupem. Każda stopa jest inna, a kupowanie „na oko” to w tym przypadku wyjątkowo zły pomysł. Warto też wybrać te odrobinę większe od stopy. Nie po to, aby jedna para wystarczyła na kolejny rok. W czasie marszu stopa zawsze odrobinę puchnie, a but dopasowany „na styk” zaczyna powodować dyskomfort, a nawet ból.

Buty trekkingowe dla dzieci dobierzmy też do pory roku, podczas której będą użytkowane. Buty trekkingowe letnie powinny mieć niską cholewkę i być wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Taki model może być noszony również na co dzień. Jeśl szukamy obuwia na wiosnę, jesień lub zimę, wybierzmy to z dodatkową membraną. Tego typu materiał nie tylko dodatkowo je ociepli, lecz także pozwoli na odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegając otarciom, poczuciu dyskomfortu i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Zwiększy też wodoodporność obuwia, jednak dodatkowo warto zaimpregnować je jednym z dostępnych na rynku preparatów. Wybierz też model z wyższą cholewką, która zabezpieczy kostki przed niższą temperaturą i ustabilizuje je, zmniejszając ryzyko urazów.

Kolejną ważną kwestią jest podeszwa butów trekkingowych dla dzieci. Powinna dobrze przylegać do podłoża, aby zapobiegać jego ślizganiu się, a przy tym mieć odpowiednią grubość, ok. 2,5 cm, żeby marsz po nierównym terenie nie stanowił dla malucha problemu i nie sprawiał mu bólu.

Buty trekkingowe dziecięce to nie wszystko! Zadbaj o komfort pociechy!

Aby maluch mógł w pełni cieszyć się z rodzinnej wyprawy, nie wystarczy tylko wybrać odpowiednie buty trekkingowe dla dzieci. Niezwykle ważny jest choćby sposób ich wiązania. Przede wszystkim obuwie nie może być zawiązane zbyt luźno. Nie wiążmy go jednak zbyt mocno w miejscach, w których nasz maluch ma skłonność do powstawania otarć czy odcisków, ponieważ takie działanie może jedynie nasilić problem. Warto też zawiązać buty ponownie po ok. 20-30 minutach marszu, ponieważ po takim czasie wiązania mogą ulec rozluźnieniu, co później może spowodować problemy ze skórą w wyniku ocierania materiału.

Poza właściwym wiązaniem butów trekkingowych dla dzieci bardzo ważny jest też wybór odpowiednich skarpetek. One również powinny dobrze przylegać do stopy i być wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Zapobiegnie to nie tylko otarciom przez właściwe odprowadzanie wody, lecz także nieprzyjemnym odczuciom i przykremu zapachowi.

Wyprawa z dzieckiem może być dla niego niezapomnianą przygodą, pod warunkiem, że odpowiednio się do niej przygotujemy. Buty trekkingowe niskie, wysokie, z membraną czy bez, najważniejsze, aby były właściwie dopasowane nie tylko do nogi, lecz także samej wycieczki. Ich szeroki wybór znajdziesz na www.e-horyzont.pl. Udanej wycieczki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here