Spóźnienie na lot przesiadkowy - co zrobić, by uzyskać odszkodowanie

Spóźnienie na lot przesiadkowy wiąże się z nieprzyjemną i stresującą sytuacją, w której ma się problem z dotarciem do docelowego miejsca podróży. Pasażer często jest zmuszony przez wiele godzin oczekiwać na kolejny lot, niekiedy nocując na lotnisku lub rezerwując bilet kilkukrotnie droższy. Jeżeli spóźniłeś się na lot przesiadkowy, sprawdź, jakie odszkodowanie Ci przysługuje.

  1. Spóźnienie na lot przesiadkowy – kiedy można uzyskać odszkodowanie?
  2. Spóźniony lot przesiadkowy – kiedy nie uzyska się odszkodowania?

W przypadku spóźnienia na lot przesiadkowy często ma się problem z dotarciem na lotnisko docelowe, przez co podróż wydłuża się nawet o kilkanaście godzin. Niestety, spóźnienia zdarzają się przez cały rok, a większości z nich w żaden sposób nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem większym niż kilka dni. Jeśli spóźniłeś się na lot przesiadkowy, dowiedz się, kiedy przysługuje Ci odszkodowanie.

Spóźnienie na lot przesiadkowy – kiedy można uzyskać odszkodowanie?

Odszkodowanie za spóźnienie na lot przesiadkowy przysługuje podróżnym bez względu na to, czy rezerwacji na oba loty dokonało się w ramach jednego biletu, czy też potraktowano ją jako dwa osobne loty. Zwykle dla pasażera korzystniejsze jest rozwiązanie, gdy przesiadka jest traktowana jako kontynuacja jednej podróży i jest zabookowana w ramach jednego biletu. Dwie różne rezerwacje umożliwiają uzyskanie odszkodowania wyłącznie za tę część podróży, która uległa zakłóceniu. Więcej przeczytasz na https://givt.com/pl/spoznienie-na-lot-przesiadkowy/

Spóźnienie na lot przesiadkowy umożliwia uzyskanie odszkodowania, jeżeli opóźnienie powstało z winy przewoźnika. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy samolot, który miał dotrzeć na lotnisko przesiadkowe uległ awarii, a lot odbył się z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Spóźniony lot przesiadkowy – kiedy nie uzyska się odszkodowania?

Zgodnie z prawem linie lotnicze są zwolnione z obowiązku wypłaty odszkodowania za spóźnienie na lot przesiadkowy, jeżeli wystąpią określone, nadzwyczajne okoliczności. Są nimi między innymi ekstremalne, złe warunki pogodowe, które uniemożliwiają bezpieczne loty samolotem. Odwołane i opóźnione loty są dość częste w przypadku silnych śnieżyc, huraganowych wiatrów i niebezpiecznych burz. Zwolnienie z odszkodowania przysługuje również, gdy w kraju doszło do zamieszek, zamachu terrorystycznego na terenie lotniska lub innych wydarzeń, które mają negatywny wpływ na stabilizację polityczną. Ponadto odszkodowanie nie przysługuje, gdy lot spóźni się z powodu strajku kontrolerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here