bujak na biegunach dla dzieci

W dzisiejszych czasach zabawki na biegunach dla dzieci to nie tylko klasyczne, drewniane koniki. Obecnie w sklepach możemy spotkać również lwy, baranki, słoniki, czy skutery.

Klasyczny koń na biegunach jest usztywnioną maskotką, która ustawiona jest na drewnianych płozach. Taki rodzaj zabawki na biegunach, zazwyczaj nie jest interaktywny, ale może wydawać z siebie dźwięki parskania lub galopu.

Jak wybrać zabawki na biegunach dla dziecka?

Zabawki na biegunach zawsze musza być dopasowane do dziecka, zwłaszcza do wieku i jego zainteresowań. Jeżeli kupimy zbyt mały bujak, uniemożliwi to komfortowe ruchy dziecka. Z kolei zbyt duży bujak jest zbyt niebezpieczny dla malucha.

Podczas wyboru, należy zwrócić szczególną uwagę na rozstaw oraz długość płóz. Im płozy są dłuższe, tym zabawa jest większa, ponieważ dziecko może mocniej się bujać. Jeżeli chodzi o rozstaw, powinien być większy, wtedy zapewnia większe bezpieczeństwo. Ważnym elementem płóz jest zakończenie gumkami. Dzięki temu zmniejszone jest ryzyko wywrotki, podczas bujania.

zabawka na biegunach dla dzieci

Podczas wyboru odpowiedniej zabawki, jest również wygoda i materiał, z którego wykonane jest siedzisko. Siedzisko powinno być miękkie i komfortowe. Materiał, powinien być trwały i odporny na uszkodzenia. Dzięki temu zabawka posłuży dziecku przez dłuższy okres czasu.

Hitem na rynku są zabawki bujane, które mają dodatkowe funkcje, takie jak: granie melodii, ozdobne światełka, czy wydawanie dźwięków.

Zabawka na biegunach dla najmłodszych dzieci

W przypadku zabawki na biegunach dla najmłodszych dzieci należy się kierować przede wszystkim rodzajem zabezpieczenia przed upadkiem. Podczas rozwoju dziecka, pojawiają się niekontrolowane ruchy. Maluch, który skończył rok potrafi stabilnie siedzieć, jednak potrzebuje zabezpieczenia w każdej sytuacji, gdy stabilność podłoża jest zachwiana.

Zabawki na biegunach dla młodszych dzieci, musza mieć obowiązkowo zabudowane siedzisko. W niektórych modelach wewnątrz siedziska, znajduję się dodatkowy pas, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Zabawki tego typu mają również specjalne uchwyty, za które dziecko może się złapać podczas bujania.

Przeczytaj też: http://www.jonnys.pl/maty-do-zabawy-dla-dzieci-czy-sa-niezbedne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here