warszawa z dzieckiem
fot. pexels.com

Dzieci lubią wycieczki i zwiedzanie nowych miejsc. Towarzyszące temu nieznanemu wydarzeniu emocje powodują, że nawet nie mogą zasnąć w nocy, na myśl o wyjeździe na następny dzień! Planujesz wyprawę z dzieckiem do stolicy Polski? Zobacz, co warto zwiedzić!

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/atrakcje-dla-dzieci-warszawa-i-okolice/

Magiczna syrenka

Dzieci z pewnością znają pomnik syrenki, który stoi w Warszawie na rynku. Z pewnością chętnie ją zobaczą! Koniecznie zabierz dziecko na spacer po klimatycznej starówce, na której zjecie pyszne lody i zobaczycie pomnik wspaniałej syrenki.

Dziecku na pewno spodobają się również piękne kamieniczki oraz inne historyczne zakamarki, których nie brak po drodze!

Pałac Prezydenta

Dzieci w telewizji widziały z pewnością nie raz Sejm oraz Pana Prezydenta. Wycieczka do Warszawy to świetna okazja, aby pokazać im te budynki na żywo!

Zabierzcie dziecko na Wiejską i pokażcie im, gdzie panowie z telewizji się spotykają oraz gdzie mieszka Pan Prezydent. Gwarantujemy, że będzie to dla nich nie lada przeżycie!

Łazienki

Jeśli macie ochotę na spacer, a pogoda dopisuje na waszej wycieczce, zabierzcie dziecko na spacer po Łazienkach. To najbardziej znany zakątek w Warszawie, który lubią zarówno przyjezdni, jak i ci, którzy mieszkają w niej na co dzień.

Warszawa jest bardzo dużym miastem i na jej zwiedzanie najlepiej przeznaczyć cały weekend, aniżeli tylko jeden dzień czy kilka godzin. Pomyślcie o dobrej organizacji wycieczki, miejscach, w których będziecie mogli odpocząć po zwiedzaniu danego obiektu, a także coś zjeść.

W Warszawie jest bardzo dużo interesujących lokali gastronomicznych, a także można spróbować wielu ciekawych, lokalnych, przysmaków kulinarnych. W tym celu warto zajrzeć na Foksal, który jest po drodze z rynku do Sejmu.

Dodatkowo Foksal jest bardzo ładnym miejscem, w którym możecie nie tylko zjeść i napić się dobrej kawy, ale także miniecie kilka sklepów z pamiątkami, ciekawych kawiarni oraz lodziarni, które z pewnością przykują uwagę waszego malucha.

Przeczytaj też: http://www.rzeczyrozne.pl/w-co-sie-bawic-z-dzieckiem-na-dworze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here