Na Oceanie Atlantyckim, niedaleko wybrzeży zachodniej Afryki, znajdują się Wyspy Kanaryjskie. To piękny archipelag z wieloma cudownymi wyspami, które są prawdziwym rajem dla turystów. Jeszcze kilka lat temu wakacje „na kanarach” należały do najdroższych, ekskluzywnych kierunków wypoczynkowych. Dziś Wyspy Kanaryjskie są dostępne dla każdego, głównie dzięki tanim liniom lotniczym.

Dwie grupy wysp

Wyspy Kanaryjskie są archipelagiem położonym na Oceanie Atlantyckim, w skład którego wchodzą dwie grupy wysp: Wyspy Szczęśliwe oraz Wyspy Purpurowe. Do pierwszej z tych grup zalicza się Teneryfę, La Palmę, Gran Canarię, El Hierro oraz Gomerę. Zaś mianem Wyspy Purpurowych zwykło nazywać się Lanzarote i Fuerteventurę.

Atutem turystycznym Wysp Kanaryjskich jest bez wątpienia ich różnorodność. Poza tym przez cały rok panuje tu łagodny klimat wiecznej wiosny. Nie jest upalnie, ale nigdy na Wyspach Kanaryjskich nie zaznamy prawdziwego chłodu. Bez względu więc na to, kiedy udamy się na Wyspy Kanaryjskie last minute, trafimy na pewno na piękną pogodę – na przykład na Teneryfie słońce świeci przez 300 dni w roku, a krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Co mają do zaoferowania turystom Wyspy Kanaryjskie?

Wbrew pozorom wyjazd na Wyspy Kanaryjskie nie oznacza konieczności lenistwa nad hotelowym basenem albo na plaży. Poszczególne wyspy oferują możliwość zwiedzania ciekawych miejsc, podziwiania nieziemskich krajobrazów i zapierających dech w piersiach widoków. Wakacje na Wyspach Kanaryjskich mogą też sprzyjać aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, np. na nurkowaniu u wybrzeży Fuerteventury, czy korzystaniu ze sprzyjających żeglarzom i windsurferom wiatrów.

Na Teneryfie można zobaczyć malownicze miasteczka, ze stolicą Santa Cruz na czele, albo wybrać się do pięknego Parku Narodowego Teide. Fuerteventura powita turystę pustynnym krajobrazem i rozległymi, piaszczystymi plażami, z Playa de Sotavento na czele. Na Lanzarote, wyspie położonej zaledwie 125 km od wybrzeży Maroka, można zobaczyć krajobraz księżycowy na polu kilkuset wulkanicznych kraterów. Stąd też Lanzarote nazywana jest Wyspą Ognia. Trzecia co do wielkości Wyspa Kanaryjska – Gran Canaria przyciąga turystów różnorodnością krajobrazową i klimatyczną. Dzieci będą zadowolone m.in. z wizyty w Palmitos Park – w parku zwierząt. To tylko jedne z atrakcji, o jakich warto pomyśleć i jakie trzeba zobaczyć podczas pobytu wakacyjnego na Wyspach Kanaryjskich. Szczegółowy przewodnik na https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania/regiony-hiszpanii/wyspy-kanaryjskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here