Gruzja kojarzy się przede wszystkim z dobrym winem, wznoszeniem toastów i niespotkaną nigdzie indziej gościnnością. Dlatego też wielu turystów decyduje się odwiedzić ten piękny kraj i zaznać wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą gruzińska kultura. Na co należy się przygotować będąc w tym wyjątkowym państwie?

Gruzja wycieczki popularne są zarówno wśród osób, które preferują wypoczynek w górach, jak i tych, którzy wolą poleniuchować nad wodą. Zróżnicowany teren sprawia, że podczas wyjazdu nie sposób się nudzić w pięknych okolicznościach przyrody. Z jednej strony mamy Wielki Kaukaz, który oferuje wędrowcom piękne szlaki, które można pokonywać pieszo albo… konno. Z drugiej – słoneczne wybrzeże. Najbardziej znanym nadmorskim miastem Gruzji jest Batumi, malowniczo otoczone górami i obłędną roślinnością. Kamieniste plaże oblegane są prze turystów z całego świata, ale wielu z nich stanowią przyjezdni z Rosji. Przygotować się należy do tego, że wielu Gruzinów porozumiewa się z zagranicznymi turystami wyłącznie po rosyjsku, angielski jest tam mniej popularny.

To, co najlepiej charakteryzuje mieszkańców Gruzji to gościnność i nadzwyczajna sympatia do Polaków. Przyjezdnych nie powinno dziwić to, że każde większe miasto ma ulicę Kaczyńskiego. To dowód wdzięczności za pomoc okazaną przez polskiego przywódcę w konflikcie z Rosją. Gruzini są bardzo przyjacielscy, chętnie nawiązują znajomości i chcą swych gości jak najlepiej przyjąć. Wielka biesiada z dużą ilością domowego wina to tam codzienność. Warto wspomnieć tutaj także o słynnych toastach wygłaszanych przed wypiciem każdej szklanki winnego napoju. Gruzini są w tym mistrzami, a przemowy trwać mogą nawet 45 minut.

Co jeszcze sprawia, że wycieczka do Gruzji stanie się niezapomnianym przeżyciem? Z pewnością lokalne jedzenie, które pełne jest aromatycznych przypraw. Gruzińska kuchnia jest bardzo smaczna, oparta na naturalnych i świeżych produktach. To raj dla smakoszy i poszukiwaczy międzynarodowych kulinarnych inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here