Zakup pierwszego zestawu windsurfingowego

Mimo, że windsurfing jest dość niszowym sportem, na rynku mnoży się od producentów sprzętu, jego rodzajów, wersji, rozmiarów. Jeśli złapałeś “bakcyla” windsurfingowego i zastanawiasz się nad zakupem pierwszego zestawu, ten artykuł jest dla Ciebie.

Przygoda z deską i żaglem najczęściej zaczyna się w szkole windsurfingu. Tam przygotowują dla nas odpowiedni sprzęt dla początkujących, dostosowany do umiejętności, warunków, wagi. Często nawet nie zwracamy uwagi na jakiej desce czy żaglu pływaliśmy. Jeśli złapiemy “bakcyla”, skończymy kurs i potrafimy już pływać samodzielnie, nadchodzi moment, w którym zastanawiamy się nad zakupem własnego sprzętu. I tutaj pojawiają się “schody”. Windsurfing ma wiele twarzy. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czym ma dla nas być ta aktywność.

Windsurfing w wersji rekreacyjnej

Jeśli chcemy aby windsurfing pozostał weekendową formą rekreacji na naszym ulubionym/najbliższym jeziorze czy mamy zamiar uprawiać go jedynie podczas urlopu, dobrym pomysłem będzie zestaw składający się z deski w technologii pompowanej oraz pędnika z masztem składanym na 4 części. Taki zestaw mieści się w 2 torbach i wchodzi do bagażnika każdego samochodu! To spore udogodnienie transportowe w porównaniu do “normalnego” zestawu windsurfingowego, który trzeba przewozić na bagażniku dachowym lub w dużym busie. Dodatkowo, do pompowanej deski można dokupić wiosło i przekształcić ją w SUPa na bezwietrzne dni – świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana! Innym atutem takiego zestawu jest bardzo niska cena. Warto przyjrzeć się propozycji sklepu EASY / SURF Shop, gdzie znajdziesz zestaw windsurfingowy od Unifiber.

Zestaw windsurfingowy Unifiber

Zestaw windsurfingowy Unifiber. Fot. easy-surfshop.pl

Zestaw wind w wersji sportowej

Jeżeli chcemy, aby windsurfing stał się dla nas sportowym wyzwaniem, pasją którą będziemy oddawać się w każdej wolnej chwili doskonaląc swoje umiejętności, należy skompletować zestaw, na którym będziemy mogli doskonalić manewry, uczyć pływać się w ślizgu. Zestaw taki powinien być dopasowany do naszych gabarytów (głównie wagi), umiejętności oraz akwenu, na którym będziemy najczęściej pływać (przeważająca siła wiatru). To sporo zmiennych. Dlatego najlepiej skonsultować taki zakup bezpośrednio z doświadczonym doradcą, który przeprowadzi wywiad i dobierze najodpowiedniejszy sprzęt. Polecamy kontakt z ekspertem i doradcą znanego w świecie sportów wodnych sklepu internetowego: easy-surfshop.com. Oczywiście bardzo istotny jest też budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup sprzętu.

Godne polecenia i niedrogie z pewnością będą kompletne pędniki freeridowe firmy GA-Sails – dopasowane przez specjalistów zestawy gotowe do otaklowania i zejścia na wodę. Dostępne są one w rozmiarach od 4.5 – 7.5 m2.

Nowe deski dla początkujących freeriderów można dostać już poniżej 4000zł.

Oczywiście sprzętu można szukać również na rynku wtórnym. Nie mamy wtedy jednak gwarancji, iż żagiel nie porwie się przy pierwszym mocniejszym podmuchu wiatru a deska nie posiada ukrytych wad (w postaci np. miękkiego pokładu czy dziurek, przez które dostaje się woda). Podsumowując, na odpowiedni dobór pierwszego własnego zestawu windsurfingowego wpływ ma tak wiele czynników, że warto skontaktować się z doświadczonym specjalistą przed zakupem. Do wydania jest kilka tysięcy złotych, lepiej nie robić tego “w ciemno”.

Więcej na easy-surfshop.pl

EASY / SURF shop, ul. Warszawska 39/41 (wjazd od ul. Bnińskiej),  61-028 Poznań. Tel. +48 513 020 570

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here