Odważ się poznać Drakulę!

Polacy pokochali Bałkany. Od kilkunastu lat rzesze turystów wyjeżdżają na południe Europy, aby odprężyć się i nabrać sił na kolejne miesiące wytężonej pracy. Niewiele kto jednak decyduje się na spędzenie urlopu w Rumunii. Być może powodem jest niewielka ilość organizowanych wycieczek i stereotypów o wszechobecnej biedzie panującej we wspomnianym kraju. Jednym z nielicznych biur podróży,  posiadającym w swojej ofercie wycieczki do Rumuni jest Wytwórnia Wypraw. W ofercie organizatora znajdują się wycieczki objazdowe, w trakcie których można przekonać się jak wiele miejsc wartych uwagi znajduje się właśnie w Rumunii.

Kraina  tysiąca zamków.

Oczywiście kraj ten to nie tylko piękne pałace w Ordae, czy Sighisoara, w którym znajduje się położone na wzgórzu Stare miasto o bogatym dziedzictwie kulturowym, ale także wspaniałe krajobrazy, współtworzone przez morze Czarne, Góry Fogarskie, kręte rzeki i bezkresne lasy. Scenerię ubogacają liczne zamki znajdujące się w wielu zakątkach kraju.

Spotkanie z Drakulą.

Synonimem Rumunii jest słynna kraina Transylwanii, wraz z zamkiem Drakuli, położonym w Dran. Jeśli chcemy poczuć się jak główni bohaterowie słynnego horroru, to właśnie to miejsce powinno być naszym must have, podczas najbliższej okazji do wypoczynku w Rumunii. Miłośnicy sztuki powinni zarezerwować przynajmniej  2 dni na bogaty program wycieczek objazdowych do Sybinu, nazywanego także miastem artystów, ze względu na niezliczoną ilość zabytków, których nie sposób wymienić.

W dzień zwiedzaj, a nocą…

Turystów preferujących łączenie wypoczynku z zabawą, zachwyci Kluż Napoca, położony w rzymskiej prowincji Dacji. Miasto posiada bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Warto nadmienić, że w Rumunii znajduje się około 700km autostrad, co jest wynikiem dwa razy lepszym względem Polski. Niewątpliwie skraca to czas przejazdu pomiędzy celami podróży w trakcie wycieczki objazdowej. Sama droga, oprócz wysokiej jakości oferuje także malownicze pejzaże, szczególnie w okolicach wspomnianej Transylwanii.

Gwarancja wysokiej jakości i dobrych cen.

Atutem Rumunii są ceny artykułów spożywczych i pamiątek, znacznie niższe niż w krajach bałkańskich, a także w Polsce. Należy dodać, że Rumunia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów położonych w Europie, który zamieszkują  otwarci i pomocni ludzie. Wspaniałe widoki, kultowe miejsca i magiczna atmosfera w każdym zakątku Rumunii, sprawia, że urlop spędzony w tym miejscu nie może się nie udać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here