5 powodów, dla których warto wyjechać na kurs językowy za granicę

Nauka języków obcych jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Przygoda z nią zaczyna się już w szkole podstawowej i ciągnie się przez całe życie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego, a umiejętność porozumiewania się w nim to klucz to sukcesu, nie tylko zawodowego. Dlatego chcielibyśmy przybliżyć tematykę kursów językowych za granicą i tego, dlaczego warto na taki wyjazd pojechać. Oto 5 powodów!

1. Nowe doświadczenia

Zdobywanie nowych doświadczeń jest bardzo ważne. To dzięki nim możemy się sprawdzić w nieznanych dotąd sytuacjach, spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy oraz zastanowić się czy decyzje, które podejmowaliśmy do tej pory były dla nas słuszne. Jednym z takich nowych doświadczeń może być wyjazd na kurs językowy za granicę. Szczególnie ważne jest to wśród nastolatków, które do tej pory nie były za granicą lub nie wyjeżdżały na wakacje same, bez rodziców. To z pewnością będzie dla nich nowe, nieznane dotychczas doświadczenie. Warto, aby rodzice nie przejmowali się samotnym wyjazdem dziecka, ponieważ na kursie językowym czuwa kadra szkolna, która szybko i sprawnie poradzi sobie ze wszystkimi problemami.

2. Stały kontakt z językiem obcym

Znajomość języków obcych otwiera nowe możliwości i drzwi kariery zawodowej. Dlatego tak ważne jest, aby znać przynajmniej jeden język, który pozwoli nam na swobodną komunikację. Wyjazd na kurs językowy za granicę daje możliwość nie tylko stałego kontaktu z językiem obcym, ale także podszkolenia swojego akcentu czy poznania nowych, nieznanych dotąd zwrotów oraz słówek, stosowanych w codziennych sytuacjach. Na kursie językowym, poza zajęciami w szkole, kursanci mają także możliwość brania udziału w zajęciach pozaszkolnych takich, jak wspólne wyjście do kina, na kręgle, plaże czy zwiedzanie okolicy, a także dodatkowych wycieczkach, na których można dowiedzieć się więcej o kraju oraz odwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne.

3. Międzynarodowe znajomości

Wakacyjny kurs językowy za granicą to także możliwość nawiązania nowych znajomości. Udział w takim wyjeździe oznacza naukę języka obcego w międzynarodowym towarzystwie. Dzięki temu nie tylko nie będziemy mieli możliwości komunikowania się po polsku, ale także będziemy mogli poznać osoby z różnych krajów świata. Spędzanie każdego dnia, przez dwa lub trzy tygodnie, w gronie tych samych osób samowolnie spowoduje, że zaprzyjaźniamy się z wybranymi osobami, a kontakt będziemy mogli utrzymywać przez długie lata. Spotkanie w kraju naszego, kursowego przyjaciela sprawi, że będziemy mieli szansę na odwiedzenie nowego miejsca. Dlatego warto pielęgnować znajomości zawarte na kursie językowym.

4. Wakacje i nauka w jednym

Kurs językowy to dobry pomysł na połączenie nauki z wakacjami. Z jednej strony wyjeżdżamy w ciepłe i słoneczne miejsce, jak Malta, Cypr, Hiszpania czy Włochy, gdzie korzystamy ze słońca, uroków malowniczego miejsca, w którym właśnie się znaleźliśmy oraz odkrywamy kulturę, tradycję i kuchnię nowego kraju. Z drugiej strony – uczymy się języka obcego, praktykujemy to, co znaliśmy do tej pory oraz dowiadujemy się nowych, niespotykanych dotąd zwrotów i słówek, a także porozumiewamy się i komunikujemy w obcym języku. A przy tym poznajemy nowych ludzi z różnych stron świata i spędzamy z nimi czas, na wspólnych zajęciach w szkole, jak i poza nią. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że mamy idealny przepis na udane wakacje.

5. Kariera zawodowa

Wyjazd na kurs językowy warto rozważyć także w perspektywie przyszłościowej. Ta inwestycja na pewno zaprocentuje w naszej karierze zawodowej, która stoi otworem dla tych, którzy znają języki obce. Jeśli w młodości nauczymy się dobrze władać przynajmniej jednym językiem, w to w przyszłości będziemy mieli większą szansę na znalezienie dobrej pracy. Warto mieć na uwadze, że międzynarodowe firmy, które mają swoje siedziby w Polsce coraz częściej poszukują pracowników, którzy potrafią komunikować się najbardziej uniwersalnym językiem na świecie, jakim jest angielski. Praca w międzynarodowym środowisku wiąże się z częstymi kontaktami z osobami z różnych krajów, w tym także poprzez wymianę korespondencji, kontakt telefoniczny czy bezpośredni z innymi współpracownikami.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Turystyczną ATAS. Więcej informacji o kursach językowych za granicą można znaleźć na stronie www.kursy.atas.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here