Bezpieczna podróż autem na majówkę

Początek wiosny to czas, w którym z przyjemnością wyjeżdżamy za miasto. Zwłaszcza, że sprzyja temu kalendarz i początek maja, który ma dwa dni wolne od pracy. W środkach komunikacji publicznej panuje w tym czasie niesamowity ścisk – każdy chce wykorzystać majówkę. Znacznie wygodniejszy będzie zatem wyjazd własnym autem. Jak jednak uchronić auto przed ewentualną kradzieżą? Warto rozejrzeć się za lokalizatorem GPS lub rejestratorem jazdy. O tym, jak najbardziej efektywnie wykorzystać te urządzenia, jest właśnie nasz artykuł, zapraszamy do lektury.

Lokalizator GPS i większe bezpieczeństwo samochodu

Jednym z największych koszmarów majówkowiczów jest to, że ich samochód zostaje skradziony. Po pierwsze, całą sytuację należy zgłosić na policję i dokładnie opisać. Procedura może być dość czasochłonna, nie wypoczniemy zatem tak, jak planowaliśmy. Drugą sprawą jest jeszcze powrót do domu – należy szybko znaleźć transport zastępczy lub wyszukać odpowiednie połączenia autobusowe, czy kolejowe.

Kradzież samochodu skutecznie psuje cały wyjazd. Można złagodzić jej skutki i szybko odnaleźć pojazd, gdy zaopatrzymy się w lokalizator auta. https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html tutaj znajdziemy pełen wybór urządzeń. Ceny modeli są zależne w dużej mierze od zastosowanej technologii dokładności pomiaru, a także pojemności baterii.

Urządzenie w wersji podstawowej, czyli bezabonamentowy lokalizator GPS FIX-2, to wydatek rzędu 460 złotych. W zamian otrzymujemy raporty i historię przejazdu na witrynę internetową, a komendy wydajemy urządzeniu za pomocą smsów. Na naładowanej baterii czas pracy wynosi 12 godzin, jednak urządzenie możemy podpiąć do dodatkowego zasilania 12 V. Dokładność namierzania wynosi do 5 metrów. Zatem bez problemu będziemy mogli odnaleźć miejsce, do którego zostało zabrane nasze auto.

Rejestratory trasy i radość z jazdy

W niektórych sytuacjach jest tak, że na wypoczynek jeździmy cały czas w to samo miejsce. Możemy zatem sprawdzić, czy trasa przez nas wybrana jest tą optymalną. W analizie zarówno dróg, osiąganej prędkości jak i trudnych odcinków, pomoże nam dedykowane urządzenie rejestrujące pokonywaną trasę.

Jak wygląda specyfikacja rejestratora jazdy Qstarz BT-Q1000XT Mileage Edition? Naładowana bateria pozwala na 42 godziny pracy urządzenia. Rejestruje on jednocześnie położenie i prędkość auta wraz z czasem, może generować do 5 raportów na sekundę. Dzięki temu otrzymamy dokładny zapis trasy, nawet jeśli pokonywana jest bardzo szybko. Taka częstotliwość pomiaru szybciej jednak wyczerpuje baterię.

Urządzenie jest wyposażone w czujnik drgań, zatem może samodzielnie się aktywować, a także przechodzić w stan uśpienia. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco energii i rejestrator będzie mógł pracować dłużej. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie za pomocą, którego można dokonać szczegółowej analizy zebranego materiału.

Rejestrator jazdy pomoże nam w ustaleniu optymalnej trasy przejazdu, ale również w szlifowaniu umiejętności kierowania samochodem. Takie badanie przebiegu wyjazdu może pomóc w ustaleniu tego, co jest dla nas, jako kierujących, wyzwaniem. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem dla osób, które próbują swych sił w jeździe wyczynowej i terenowej. Oczywiście urządzenie może służyć również jako pomoc w zabezpieczeniu samochodu przed kradzieżą.

Lokalizatory GPS – podsumowanie

Warto zaznaczyć, że urządzenia te mogą być stosowane nie tylko w użytku prywatnym. Systemy AlfaTRACK mogą pomóc firmom w kontrolowaniu floty samochodowej i jej ochronie przed złodziejami, a także nadużyciom ze strony pracowników. Natomiast szczegółowa analiza tras może pomóc działowi spedycji w ustalaniu najbardziej optymalnych rozwiązań.

Najważniejsze w tym sprzęcie jest jednak to, abyśmy mając samochód nie musieli o niego drżeć. Lokalizatory są zabezpieczeniem dla naszych aut zarówno, gdy stoją na parkingu pod sklepem, jak i gdy jedziemy na majówkę za miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here