Dlaczego warto się się wybrać na Korfu?

Grecja to kraina setek wysp. Ulokowane na morzu Egejskim i Jońskim od zawsze przyciągały one wzrok turystów. Jednak jest taka wyspa, z którą wielu turystów jest emocjonalnie związana. Cóż – każdy ma swoje własne pod tym względem upodobania.

Dlaczego Korfu?

Ok, zgadliście – chodzi o przepiękną, położoną na Morzu Jońskim wyspę Korfu. Miejsce to jest miejscem szczególnym. Nie brak tu mnóstwa zieleni, pięknych plaż i wszystkiego, czego turysta mógłby oczekiwać od swojego celu podróży.

Odpowiadając jednak na pytanie zawarte w śródtytule, trzeba uwzględnić szereg czynników, bez których wyjazd tam nie różniłby się niczym od wypadów na inne wyspy nie tylko Morza Jońskiego, ale ogólnie – całej Grecji. Temat ujęliśmy dosyć ogólnie. Resztę informacji można znaleźć pod tym linkiem Przewodnik po Korfu – Dorota Kamińska

1. Wyspa ta o każdej porze roku jest zielona. Nie brak tu przepięknych drzewek, które nadają jej tej charakterystycznej kolorystyki. Zresztą cóż tu dużo mówić – dzięki nim na Korfu jest zielono przez cały rok. Nawet wtedy, gdy u nas w Polsce jest „ciężka” zima.

2. Korfu nie przypomina pod względem architektury i krajobrazu samej Grecji. Wręcz przeciwnie – nie ma tu spalonej słońcem ziemi, tak charakterystycznej dla obszarów w kontynentalnej Grecji. Korfu jest ciekawym połączeniem kultury greckiej i włoskiej. Nie brakuje tu więc typowo włoskich zabudowań no i oczywiście elementów włoskiej kuchni.

3, Byłeś kiedyś w Wenecji? Czy zatęskniłeś za tym pięknym rejonem Włoch? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź… Korfu. Faktycznie, kilkusetletnie panowanie Wenecjan na tym obszarze, rzeczywiście odbiło się na tutejszej kulturze w najbardziej – na architekturze.

4. Korfu to prawdziwy raj jeśli chodzi o wypady z dziećmi. Nie wierzysz? Poszukaj informacji Korfu atrakcje dla dzieci – Dorota Kamińska

Oczywiście na Korfu nie musisz spędzić całych wakacji. Ale jeśli jesteś w Grecji, to koniecznie musisz tam być.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here