Piłka do ćwiczeń – jaką wybrać?

Piłka do ćwiczeń może być wykorzystywana do wielu rodzajów treningowych np. wzmacniających, rozciągających, kondycyjnych czy rehabilitacyjnych. W sklepach możemy znaleźć wiele rodzajów piłek do ćwiczeń, które różnią się rozmiarem, kształtem, materiałem czy fakturą. Sprawdź jaką piłkę do ćwiczeń wybrać, aby spełniała wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Na co zwrócić uwagę wybierając piłkę do ćwiczeń?

Przy zakupie piłki do ćwiczeń warto zwrócić uwagę na grubość materiału. Im będzie on grubszy, tym bardziej wytrzymały. Cienka guma nie jest tak odporna na pęknięcia. Podobnie trzeba zwrócić uwagę na obciążenie. Maksymalne obciążenie wynosi około 200 kilogramów, a więc nie ma ryzyka, że piłka pęknie pod naszym ciężarem. Dzięki temu mamy pewność, że piłka jest dobrej jakości.

Dobrze jest, aby piłka do ćwiczeń posiadała wszelakie certyfikaty i atesty. Piłka musi spełniać normy jakości i bezpieczeństwa potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Piłki dobrej jakości najczęściej posiadają znaczki TUV, CE, GS.

Rozmiar piłki należy dobrać do wzrostu. Jeżeli atrybut będzie za mały, bądź za duży trening może być nieefektywny, a nawet doprowadzić do kontuzji. Dlatego wcześniej należy sprawdzić lub dopytać pracownika sklepu jaka piłka będzie dla nas odpowiednia.

Na rynku możemy spotkać się z kilkoma rodzajami piłek do ćwiczeń. Dzięki szerokiemu asortymentowi możemy wybrać piłkę do ćwiczeń dostosowaną do naszych potrzeb. Do wyboru mamy:

  • klasyczną piłkę do ćwiczeń fitness – zalecane do ćwiczeń ogólnorozwojowych i ćwiczeń poprawiających kondycję kręgosłupa.
  • piłkę do masażu – zalecane do masażu poprawiającego ukrwienie skóry.
  • piłkę z uchwytami – zalecane dla dzieci wymagających rehabilitacji czy korygowania wad postawy.
  • piłkę z linkami i uchwytami – zalecane do ćwiczeń rąk i ramion. Wykorzystywane są w rehabilitacji, ćwiczeniach korekcyjnych, jodze oraz pilatesie.
  • piłkę wałek – zalecane do ćwiczeń fitness i ćwiczeń relaksujących.
  • piłkę fasolkę – podobnie jak piłka wałek wykorzystywana jest do jogi oraz ćwiczeń fitness.

Zalety ćwiczeń z piłką

Ćwiczenia wykonywane na piłce mają przewagę nad aktywnością fizyczną na płaskiej powierzchni. Piłka utrudnia utrzymanie równowagi, dzięki czemu zmusza do pracy wiele mięśni, a w szczególności mięśnie gładkie. Regularne treningi z wykorzystaniem piłki do ćwiczeń wzmocnią mięśnie głębokie, dzięki czemu unikniemy problemów z kręgosłupem. Ćwiczenia z piłką są idealne, jeśli chodzi o wyrabianie sobie równowagi oraz rozwijanie umiejętności motorycznych. Ponadto w wyraźnym stopniu poprawiają mobilność oraz wykształcają nawyk prawidłowego oddychania i skutecznie pomagają korygować wady postawy. Systematyczny trening na piłce do ćwiczeń sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, a przy okazji wspomaga walkę z cellulitem.  Ćwiczenie z piłką jest kluczem do uzyskania wymarzonej figury i pozbycia się nadprogramowych kilogramów.

Źródło: NewLevelSport – Sklep sportowy online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here