Globe Sailor radzi, jak dobrze przygotować się do rejsu

Czy jesteście początkowymi, czy też doświadczonymi żeglarzami, w obu przypadkach bardzo ważne jest dobre przygotowanie do rejsu. Jeśli zarezerwowaliście już łódź i podpisaliście umowę, na kilka dni przed rejsem zastanówcie się nad tym, jak dobrze zaplanować przyjazd do bazy, zaopatrzenie i trasę rejsu.

Zaplanujcie trasę z wyprzedzeniem

Wasz rejs zbliża się wielkimi krokami. Bez względu na obszar, na którym się odbędzie, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w oficjalne mapy morskie i lokalne przewodniki po to, by przewidzieć trasę zgodnie z preferencjami załogi oraz na miarę jej możliwości żeglarskich. Spróbujcie, więc z góry ustalić trasę, której będziecie się trzymać, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą. W zaplanowaniu twojego rejsu pomoże Ci z pewnością lider czarteru jachtów w Europie – GlobeSailor.pl.

Ubezpieczenie

Upewnijcie się, że Wasze ubezpieczenie obejmuje również wypadki poza granicami kraju i dokonajcie stosownych zmian, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przed wyruszeniem w rejs trzeba obowiązkowo wpłacić kaucję zwrotną. Jej zwrot nastąpi pod warunkiem, że łódź wraz z wyposażeniem oddane będą w stanie nienaruszonym, punktualnie i w uzgodnionym wcześniej miejscu. Aby poznać kwotę kaucji zwrotnej oraz resztę zasad dotyczących wynajmu łodzi należy skontaktować się bezpośrednio z bazą czarterową.

Ostatni krok przed wyjazdem: bagaże!

femme-mer-plage

Warto pamiętać o tym, że przestrzeń na pokładzie jest ograniczona, nawet jeśli jest to bardzo duża łódź. Nie warto brać ze sobą sztywnych walizek, ale te, które łatwo jest złożyć i schować tak, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Każdy żeglarz powinien zapewnić na pokładzie podstawowe wyposażenie: rękawice, okulary, wielofunkcyjny nóż, latarkę czołową, wodoodporny zegarek i zapalniczkę.

Menu

Warto też z góry ustalić pokładowe menu. Mimo, że łodzie zaopatrzone są w lodówki, lepiej unikać zakupu dużej ilości świeżych produktów. Do gotowania, zalecane jest użycie szybkowaru, który pozwoli Wam szybko i bezpiecznie przygotować posiłek. 

Inwentarz

Inwentaryzacja jest niezbędnym krokiem przed wejściem na pokład. Bądźcie czujny i poświęćcie czas, aby sprawdzić wraz z wynajmującym czy wszystko funkcjonuje jak należy (armatura, urządzenia bezpieczeństwa, akumulatory, kuchenka…). Z reguły po podpisaniu inwentarza, macie 24 godziny na zgłoszenie usterki, wykrytej już podczas użytkowania łodzi. Dodatkowo należy sprawdzić stan żagli, olinowanie.

Upewnijcie się, że na pokładzie znajdują się kamizelki ratownicze w odpowiedniej ilości, lornetka, rakiety, gaśnice, pontony, kompas, mapy i przewodniki.

Mamy nadzieję, nasze rady pomogą Wam zaplanować udany rejs.

Pozostaje życzyć Wam wspaniałych wakacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here