Pierwsze tygodnie tuż po wakacjach są dla nas zazwyczaj bardzo intensywne i męczące. Wyprawienie dzieci do szkoły, nowe projekty służbowe, więcej obowiązków, porządki na podwórku, tłok na ulicach – po leniwym okresie letnim ciężko jest nam nadążyć za ogromem zadań i przestawić się na intensywny rytm pracy. Nic więc dziwnego, że po chwili przychodzi ogromne zmęczenie i marzymy tylko o tym, aby choć na chwile uciec od miejskiego zgiełku i piętrzących się zobowiązań. Warto więc w wolny weekend wybrać się na wycieczkę za miasto lub w jeden z ciekawych regionów Polski, aby odpocząć i „naładować baterie”. Ukojenia i relaksu chętnie szukamy nad Bałtykiem, który sprzyja jesiennemu relaksowi. Sprawdźmy, jak można spędzić jesienny weekend nad morzem.

Siła w naturze

Niezaprzeczalnie jesienią nad morzem powinniśmy przede wszystkim korzystać z wrażeń estetycznych, jakie dostarczają nam tamtejsze krajobrazy. Błękity i turkusy morskie kontrastujące z czerwienią, brązami i żółciami roślinności tworzą wyjątkową aurę. Warto więc wybrać się na długi spacer w poszukiwaniu najpiękniejszych zakątków, wypocząć z ulubioną książką i kubkiem kawy na plaży lub na tarasie z widokiem na morze. Jesień to czas, który wyjątkowo sprzyja wyciszeniu – miejscowości nadbałtyckie nie są już tak oblegane przez turystów, dzięki czemu nic nie przeszkodzi nam w wypoczynku. Szum morza, jod w powietrzu i piękno natury stanowią świetny sposób na odstresowanie i pozwalają na poprawę samopoczucia. Koniec października i listopad to również czas, w którym występują intensywne sztormy. Wzburzone morskie fale tworzą wyjątkowe zjawisko, które z pewnością warte jest zobaczenia, a dodatkowo to właśnie podczas takiej pogody powietrze nad morzem jest najzdrowsze – zawiera największe stężenie jodu.

Jesienne rozrywki

Nic nie stoi na przeszkodzie, by będąc nad morzem, oddać się ulubionej jesiennej rozrywce – grzybobraniu. Nad Bałtykiem nie brakuje kompleksów leśnych, które są naturalnym zabezpieczeniem brzegów. Można więc przemierzać leśne ścieżki, zbierając skarby natury. Również w porastających brzeg lasach, wzdłuż plaż, istnieje wiele ścieżek rowerowych. To nie lada gratka dla pasjonatów kolarstwa oraz tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, a przecież przyjemne jesienne temperatury wyjątkowo sprzyjają wycieczkom rowerowym.

Ciekawe propozycje mają również hotele i apartamentowce znajdujące się nad morzem. Sauna, jacuzzi, baseny czy zabiegi spa i masaże będą idealnym uzupełnieniem wyciszenia płynącego z obcowania z naturą i pozwolą w pełni się zrelaksować. Jesienna wizyta nad morzem nie obędzie się również bez lokalnych smaków, a więc ryb przyrządzanych na rozmaite sposoby, do tego idealne na chłodniejsze dni grzane piwo lub wino – istny raj dla podniebienia! W wolnej chwili warto również udać się zwiedzić zabytki lub też, o ile pogoda pozwoli, zdecydować się na rejs po Bałtyku. Jesienny weekend nad morzem to idealny sposób na wypoczynek dla każdego!

Źródło: Marina Royale – Nieruchomości nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here