Wyspiarski kraj odbijający się w lustrze turkusowej wody i skąpany w promieniach słońca, a to wszystko otoczone zielonymi polami ryżowymi, palmami kokosowymi i zapierającymi dech w piersiach wulkanami. Indonezja jest miejscem magicznym, którego urok pragnie poznać coraz więcej Polaków, odkryć tajemnice optymizmu, jakim dzielą się z turystami tamtejsi ludzie.

Mistyczna i luksusowa wyspa Bali

To raj dla turystów, który jest najchętniej wybieranym indonezyjskim kierunkiem podróży. Relaksu w zamkniętej strefie fotelowej i możliwość poznania codziennego życia wyspiarzy to tylko przykłady form spędzania wakacji na Bali. Znajdują się tu wioski, których mieszkańcy zajmują się na co dzień garncarstwem i rybołówstwem, a gęste lasy równikowe i wulkaniczne budują na wyspie spokojny klimat i sprzyjają długim pieszym wędrówkom.

Wulkaniczna adrenalina

Aż 128 spośród 500 wulkanów w Indonezji nadal pozostaje czynnymi. Do najbardziej znanych zaliczyć należy Batur na Bali, Bromo na Jawie i Rinjani na Lombok. Już sam widok budzi w człowieku szacunek do indonezyjskiej krainy. Warto podziwiać wulkaniczny krajobraz nie tylko w ciągu dnia, ale także o wschodzie i zachodzie słońca.

Podwodny świat

Będąc w Indonezji koniecznie trzeba spróbować snorkellingu. Pod lustrem wody czekają na nas kolorowe ryby we wszystkich kolorach tęczy, a także żółwie, z którymi można popływać, nawet nie oddalając się daleko od brzegu. To nie tylko propozycja dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas wolny, ale dla każdego, kto jest ciekawy innego niż nasz świata.

Smaki Indonezji

Indonezyjczycy mogą pochwalić się wyśmienitą kuchnią. To kulinarny raj dla smakoszy ryżu przyrządzonego na wiele sposobów, zwolenników aromatycznych przypraw, sosów słodkich z kwaśną nutą, świeżych owoców i mięsożerców, którzy zasmakują tutaj wołowiny i drobiu w zupełnie innym wydaniu.

Wyprawę do Indonezji można zorganizować samemu, ale jest coraz więcej ludzi przesiąkniętych tamtejszym światem, którzy jak Duabenua chcą dzielić się swoimi doświadczeniami, pokazując nam tę barwną, pełną tajemnic krainę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here