Co zabrać w góry?

Planując wakacje musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jest to proces skomplikowany. Najpierw należy podjąć decyzję dokąd oraz na jaki okres czasu chcemy i możemy wyjechać oraz czy miejsce to będzie odpowiednie dla małych dzieci czy osób starszych – czy poradzą sobie z wyzwaniem fizycznym. Należy również dokładnie zaplanować co ze sobą zabrać, aby wycieczka była przyjemnością.

Zrób szczegółowe plany

Zacznijmy od zebrania informacji na temat miejsca, do którego chcemy się udać. Zróbmy rekonesans, jak dojechać, co zastaniemy na miejscu, jakie są dostępne noclegownie i czy są przyjazne dzieciom. Warto zobaczyć jakie są dostępne atrakcje i je również zaplanować. Dowiedzmy się w jakiej odległości od miejsca pobytu będą się znajdować i jak dojechać. O warunkach panujących w danej miejscowości możemy dowiedzieć się od znajomych, którzy już tam byli, lub zapytać o opinie w internecie. Często internauci sami chętnie dzielą się swoimi wrażeniami. Oczywiście bardzo ważną kwestią w planowaniu jest również budżet jaki chcemy przeznaczyć na wakacje. Nie zakładajmy też z góry, że zawsze będzie świeciło słońce. Warto zabezpieczyć się na wypadek, gdyby pogoda nie dopisywała i zabrać ze sobą kilka gier towarzyskich, choćby zwykłe karty. Jeśli podróżujemy z dziećmi, dowiedzmy się jakie są dostępne atrakcje pod dachem.

Pakujemy walizkę

Walizka z wyjazdowymi ciuchami powinna być zróżnicowana. Zabierzmy i lżejsze i nieco grubsze rzeczy, aby była możliwość ubrania się na tak zwaną cebulkę. Najważniejsza jest ciepła kurtka, najlepiej przeciwdeszczowa. Potrzebne będą również z pewnością nakrycia głowy oraz ciepłe buty i skarpety.

Zabezpieczenie na szlaku

W góry zawsze należy zabrać prowiant. Wędrowanie po górach często kończy się kontuzją. Wybierając się na pieszą wędrówkę do plecaka należy spakować opatrunki, przede wszystkim bandaż elastyczny, plastry, a także wodę utlenioną i rękawiczki lateksowe. Bardzo istotne jest zabranie ze sobą aktywnego telefonu wraz z numerem do GOPR. Warto zabrać ze sobą latarkę, zapałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here