Podróżowanie z dzieckiem

Wielu ludzi jest zdania, że podróżowanie z dzieckiem lub dziećmi jest bardzo uciążliwe i po prostu lepiej robić to samemu. Dzieci będą bowiem odbierać przyjemność. Dlatego jeśli wybieramy się w podróż to dzieciaki lepiej podrzucić babci… Takie opinie przechodzą już do lamusa. Coraz więcej możemy spotkać podróżujących rodzin, które czerpią z tego prawdziwą przyjemność.

Spróbuj, a przekonasz się, że warto!

Oczywiście nikt nie zachęca do tego, by rzucać się w dalekie wojaże na przykład za granicę, z dziećmi, które nigdy wcześniej nie podróżowały. Jeśli chcemy przekonać się jak reagują, czy szybko się męczą, co im się podoba, a co nudzi, warto wybrać się na wycieczkę niedługą i niezbyt daleką. Nasz kraj obfituje w wiele pięknych miejsc, które warto pokazywać dzieciom. Dobrym sposobem jest również wybranie się w podróż z rodziną, która ma już doświadczenie w podróżowaniu. Możemy wówczas zaobserwować jak radzą sobie w danych sytuacjach. Przekonamy się w ten sposób, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Przygotowanie

Oczywiście podroż z dziećmi wymaga całkowicie innego przygotowania niż gdy wyjeżdżamy sami. Musimy na organizację poświęcić więcej czasu. Jednak wcale nie jest to aż tak trudne. Nie musimy wcale posiadać sprzętów najwyższej klasy. Dzieciom jest obojętne czy wytrą buzię zwykłym ręcznikiem papierowym, czy ściereczką z mikrofibry. Pamiętajmy również, że nie da się przewidzieć wszystkich problemów, wiele z nich wyjdzie dopiero w trakcie podróży, wówczas i tak trzeba je rozwiązać na bieżąco. Nie kupujmy rzeczy, które nie przydają się również na co dzień. Warto kupić na przykład wanienkę dla dziecka, w której będzie brało kąpiele również po skończonych wojażach.

Na to nie ma rady!

Nie nastawiajmy się, że dobrze przygotowana podróż wykluczy niespodzianki. Dzieci są nieprzewidywalne i zawsze znajdą powód do awantury lub płaczu. Najważniejsze to nie przejmować się tym i pozwolić dzieciom na odrobinę żalu. Są przecież z dala od domu. Nie znaczy to, że będą źle wspominać podróż. Kiedyś za nią podziękują!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here