Jaki kurort w Bułgarii wybrać?

Bułgaria to popularny kierunek na wakacje, również w roku 2017 będzie z pewnością miejscem urlopu wielu Polaków. Niektórzy nie zdecydowali się jeszcze który nadmorski kurort bułgarski wybrać. Najpopularniejsze są kurorty o nazwie Złote Piaski oraz Słoneczny brzeg. Podpowiadamy, jakie atrakcje nas czekają w tych miejscach.

Słoneczny Brzeg

Charakteryzują się pięknymi plażami i raczej małą ilością zieleni. Latem jak nazwa wskazuje, jest tu bardzo słonecznie. Jest to w stosunku do Złotych Piasków nowszy kurort. Wobec tego znajduje się tu znacznie więcej nowoczesnych przybytków i budynków, jest to miejsce bardziej luksusowe. Znajdziemy tu popularne Aqua Parki, w których mogą świetnie bawić się i dzieci i dorośli. Miejsce to przyciąga głównie Holendrów i Niemców. Zwykle jest tu bardzo tłoczno w sezonie. Jeśli zdecydujemy się na to miejsce, to musimy liczyć się z dosyć wysokimi cenami. Obywają się stąd wycieczki, między innymi do oddalonego niedaleko średniowiecznego miasta Nesseber. Możemy również udać się na dłuższe wycieczki jedno lub dwudniowe do Istambułu lub Turcji.

Złote Piaski

Jest to kurort, który ma znacznie dłuższe tradycje niż Słoneczny Brzeg. To najstarszy kurort Bułgarii. Znajdziemy tu większą ilość roślinności, szczególnie las, który osłania od upałów i przynosi odrobinę cienia. Jest się tu gdzie schronić przed upalnym, niemiłosiernym słońcem. Jest to miejsce bardziej odpowiednie na przykład dla starszych osób, które gorzej znoszą upały. Słońce również krócej operuje tutaj niż na przykład na Słonecznym Brzegu, co przynosi dodatkową ulgę. Jednak i młodsi z pewnością znajdą coś dla siebie, jeśli zechcą się dobrze zabawić. Miejsce to obfituje w dyskoteki, kluby nocne, życie w nocy kwitnie i Złote Piaski nigdy nie śpią. Mniej imprezowe osoby z pewnością znajdą dla siebie miejsce w restauracjach utrzymanych w różnym klimacie, gdzie toczą się interesujące dyskusje. Możemy połączyć nocne szaleństwo z wypoczynkiem na plaży za dnia, lub skorzystać wyłącznie z uroków gorącej plaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here