Płatności internetowe, kiedy pojawiły się kilka lat temu, wśród wielu wywoływały pewne obawy, czy są bezpieczne, czy tak poufne i czy ważne dla nas dane nie zostaną pozyskane przez osoby do tego nieupoważnione. Kolejną usługą były płatności automatyczne, które również nie wśród wszystkich cieszyły się dużym zaufaniem. Czy zatem korzystanie z takich możliwości związane jest z jakimkolwiek ryzykiem?

Bezpieczeństwo użytkownika to priorytet

Dostawcy rozwiązań do obsługi transakcji elektronicznych, jak np. bm.pl są świadomi, że są odpowiedzialni za dane swoich klientów. Aby zapewnić im bezpieczeństwo i pewność, że żadne informacje dotyczące ich konta nie zostaną pozyskane przez osoby do tego nieupoważnione, w ramach korzystania z usługi płatności automatycznych nie jest wymagane podawanie pełnego numeru karty płatniczej i kodu bezpieczeństwa. Hasło z kolei znane jest tylko i wyłącznie właścicielowi konta, a jego ustalenie odbywa się według ściśle określonych reguł. Powinno zawierać odpowiednią ilość znaków, jak też być kombinacją małych oraz wielkich liter, znaków specjalnych i liczb, co jest gwarancją tego, że nie zostanie ono „skradzione” przez potencjalnych internetowych oszustów.

Pod specjalnym nadzorem

Dostawcy usługi płatności automatycznych powinny być nadzorowani przez Komisję Nadzoru Finansowego. Co więcej, istotne jest posiadanie przez nich certyfikatu PCI DSS. Jest on przyznawany operatorom płatności, którzy spełniają rygorystyczne standardy zapewniające bezpieczeństwo danych kart. W ramach normy PCI operatorzy przechodzą cykliczne, bardzo szczegółowe audyty, co powoduje, że znajdują się pod stałą kontrolą. PCI DSS jest grupą bardzo złożonych wymagań, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa danych podczas dokonywania internetowych płatności  również automatycznych.

Korzystanie z usług operatora, który spełnia powyższe kryteria, w tym przede wszystkim posiada certyfikat PCI DSS, jak bm.pl, daje pewność i gwarancję, że wszystkie operacje są solidnie zabezpieczone, natomiast dane chronione przed naruszeniem i kradzieżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here