Wyjazd na urlop z całą rodziną to nie lada wyzwanie. Już na starcie trzeba wybrać właściwe miejsce, takie które spełni oczekiwania wszystkich podróżujących. Zazwyczaj pragnienia naszych pociech nie są zbyt duże. Wystarczy im słońce i morze by letni wypoczynek zaliczyć do udanych. Przedstawiamy Wam dwie wakacyjne propozycje, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Fuerteventura

Druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Każdego roku jak magnes przyciąga turystów z Polski i całego świata. Nazwa wyspy nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do dosyć silnego wiatru, który ma w zwyczaju utrudniać plażowiczom grę w piłkę, ale za to sprzyja windsurferom. Wycieczki na Fuerteventure są szczególnie polecane miłośnikom sportów wodnych, którzy swój wolny czas wolą spędzać na wodzie niż czytając książkę na plaży.

Jeśli oczekujesz spektakularnych widoków i zapierających dech w piersiach krajobrazów to możesz się nieco przeliczyć. Z pozoru mogłoby się nawet wydawać, że Fuerteventura jest wyspą nieprzyjazną ludziom, jednak tak nie jest. Zajmuje ona pierwsze miejsce pod względem popularności wśród wszystkich wysp hiszpańskich, co z pewnością zawdzięcza pięknym plażom i warunkom sprzyjającym uprawianiu sportów wodnych.

Dubaj

Czy uwierzyłbyś, jeśli ktoś by Ci teraz powiedział, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedynym środkiem transportu w Dubaju były osły? Teraz jest tętniącą życiem metropolią, która opływa w bogactwie i luksusie. Wczasy w Dubaju przypadną do gustu tym, którzy pragną na własne oczy zobaczyć najwyższy budynek świata czy inne dobrobyty z jakich słynie.

Burdż Chalifa uznawany jest za najwyższy budynek świata, który został oddany do użytku około 7 lat temu. Pozostałe budowle nawet nie umywają się do smukłej wieży, w której znajdziesz wszystko co jest potrzebne do życia osobie majętnej. Luksusowe butiki i uwielbiany przez wszystkich Hotel Armaniego, biura, meczet, a także położony najwyżej na świecie basen. To wszystko możesz zobaczyć na własne oczy, jeśli tylko zdecydujesz się na nocleg w Burdż Chalifa, który notabene wcale nie jet tani.

Przyjeżdżający do Dubaju turyści z Polski powinni zwrócić uwagę także na muzea, które zapewnią prawdziwą lekcję historii i przeszłości. Tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się tego jak było kiedyś, a w dodatku porównać przeszłość z abstrakcyjną teraźniejszością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here