Położony w południowej Polsce nad Wisłą Kraków każdego roku jak magnes przyciąga tysiące turystów z kraju i ze świata. Dzieje się tak dlatego, że miasto to ma bardzo wiele do zaoferowania. Przeszłość doskonale przenika tutaj teraźniejszość, a współczesność miesza się z historią. Podróż głównym szlakiem turystycznym Krakowa pozwoli Ci za jednym zamachem zobaczyć największe atrakcje turystyczne miasta królów. Spora część z nich leży poza nim, dlatego warto już teraz opracować sobie plan podróżowania po Krakowie.

Autobusy i tramwaje

Nie da się ukryć, że usługi świadczone przez komunikację miejską miasta Krakowa pozostawiają wiele do życzenia. Co prawda wiele aspektów nie zależy od kierowców prowadzących konkretne środki transportu, jednak pewne kwestie mogłyby osiągnąć nieco wyższy poziom, jak np. kultura osobista.

Największym problemem, na który najczęściej narzekają mieszkańcy stolicy małopolski to korki. Nieraz podróż autobusem czy tramwajem trwa dużo dłużej niż jakbyśmy zdecydowali się tę samą trasę przejść na nogach. Dodatkową trudnością jest fakt, że nie ma bezpośrednich połączeń między niektórymi punktami. Pojawia się więc konieczność jazdy z przesiadką, przez co jesteśmy uzależnieni od odgórnie ustalonych rozkładów jazdy. A jak wiadomo, mało który tramwaj czy autobus jeździ zgodnie z ustalonym grafikiem. Stąd ciągłe opóźnienia i marnowanie czasu.

Do komunikacji miejskiej w Krakowie trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości. I nie tylko do niej. Zachowanie niektórych ludzi podróżujących publicznymi środkami transportu również nie jest takie jak być powinno. Ale można go w prosty sposób uniknąć.

Taksówka na życzenie

Najłatwiejszym i zarazem najszybszym sposobem podróżowania po Krakowie jest jazda taksówką. Wcześniejsze złożenie zamówienia na usługę sprawi, że nie będziesz musiał zbyt długo czekać na pojazd i tym samym marnować cennego czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na zwiedzanie.

Mili i uprzejmi kierowcy zawsze pomogą Ci w zapakowaniu bagażu czy wejściu do samochodu. Wykazujący się doskonałą znajomością topografii miasta taksówkarze z przyjemnością udzielą Ci kilku wskazówek, jak dotrzeć do wybranego przez Ciebie miejsca. A wszystko to bez tłoku, nerwów i za całkiem rozsądną cenę. Planujesz najbliższy weekend spędzić w Krakowie? Sprawdź cennik firmy taksówkarskiej (https://krk.taxi/), przekalkuluj koszty i osobiście oceń, czy Ci się to opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here