Sport jest niewątpliwie zdrową i pasjonującą formą spędzania wolnego czasu. Wśród nas są osoby, które regularnie ćwiczą na siłowni, robią efektowne wsady podczas meczu koszykarskiego czy cieszą się ze swojego życiowego rekordu osiągniętego w ostatnim maratonie. Pomimo tego, aktywność fizyczna nie jest dziedziną, którą można ograniczyć tylko do najbardziej popularnych dyscyplin i gier zespołowych. Zawsze znajdą się bowiem osoby, które zapragną eksplorować inne dziedziny sportu, które zagwarantują im niezapomniane przeżycia. To właśnie dla takich osób projektowane są ekscytujące kursy paralotniowe.

Góra Żar idealnym miejscem do nauki trudnej sztuki latania paralotnią

Wspomniane wzgórze jest niezwykle malowniczym miejscem usytuowanym na terenie Międzyborza Żywieckiego. Jego walory krajobrazowe są niewątpliwie jeszcze bardziej wyraziste, gdy obserwujemy je z lotu ptaka. Takie wrażenia może zapewnić nam kurs paralotniowy organizowany na Górze Żar.

Loty paralotniowe dla wielu mogą wydawać się czarną magią. Jednak zmienia się to, dzięki takim organizacjom, jak chociażby Flyingman, która została powołana do życia przez doświadczonego i utytułowanego paralotniarza Tomasza Krzysztofa. To właśnie dzięki takim firmom odwieczne marzenie o wzbiciu się w powietrze niczym mityczny Ikar może stać się naszym osobistym przeżyciem.

Kursy paralotniarstwa na różnych poziomach zaawansowania

Kursy dedykowane entuzjastom paralotni podzielone są na trzy etapy. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób zaczynających swoją przygodę z paralotnią. Na tym etapie uczestnik poznaje wiadomości potrzebne do tego, by bezpiecznie wyruszyć w pierwszy lot. Wiadomości te obejmują zagadnienia z zakresu aerodynamiki, meteorologii, pierwszej pomocy oraz strategii poruszania się w przestrzeni powietrznej. Drugi etap kursu, który skierowany jest dla średnio-zaawansowanych adeptów paralotniarstwa, zawiera takie elementy, jak nauka samodzielnego startu oraz planowanie lotu i lądowania. Ostatni, trzeci poziom kursu pozwala uczestnikowi udoskonalić umiejętność zarówno latania żaglowego, jak i tak zwanego latania w termice. We wspomnianej fazie kursant dowiaduje się też, jak starannie przygotować lot paralotnią. Żar jest miejscem, gdzie w trakcie przygotowania do lotu adept paralotniarstwa uczy się trafnie analizować ukształtowanie powierzchni, siłę i kierunek wiatru oraz warunki atmosferyczne po to, aby planowany lot był jeszcze bardziej udany.

Góra żar paralotnia – www.flyingman.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here