Mieszkanie w Lublinie ma swoje wady i zalety. Co by jednak o tym mieście nie mówić, najważniejszym plusem jego zamieszkiwania jest to, że mimo stresu i szybkiego tempa życia charakterystycznego dla miast wojewódzkich, to tutaj jednocześnie stosunkowo łatwo będzie nam prowadzić zdrowy styl życia. W końcu jeśli chodzi o punkty takie jak klub fitness czy siłownia, Lublin ma bardzo wiele do zaoferowania.

Karnety na siłownię

Dzisiaj bardzo łatwo dostać karnet na siłownię. Najpopularniejsza oferta karnetów dla uczniów i studentów, BeActive, to dostęp do wielu miejsc aktywnego spędzania czasu, takich jak fitness, SPA czy siłownia: Lublin, Warszawa, Kraków, Wrocław i inne polskie miasta mają kluby honorujące ten pakiet. Jesteś na wyjeździe? Nie ma problemu. Imprezujesz w innej dzielnicy i chcesz rano poćwiczyć tak, jak zwykle? Też nie ma problemu – wystarczy jeden karnet.

Coraz więcej firm również oferuje tego typu karty, wystarczy wspomnieć słynny MultiSport. Zależnie od warunków umowy, mogą być one mniej lub bardziej elastyczne, ale każda z nich pozwala na to samo: na chodzenie na profesjonalne treningi, ćwiczenie na zaawansowanych urządzeniach i zrzucenie tym samym zbędnych kalorii oraz wspomożenie zdrowego stylu życia.

Lubelski Rower Miejski

Kolejna świetna sprawa to rowery miejskie, dzięki którymi bycie fit w Lublinie to nie problem. Wystarczy dotrzeć do jednej ze stacji rowerów, zarejestrować się w systemie, odczepić pojazd i można działać. Jest to jeden z największych tego typu systemów w Polsce, a dodatkowo jeden z najtańszych.

Jeśli codziennie musimy się przemieszczać przez zdradzieckie ulice i szosy, zdecydowanie warto zamienić samochód na rower. Gwarantuje to brak stania w rozległych korkach ulicznych, większą satysfakcję i – rzecz jasna – lepszą kondycję fizyczną. Niektóre badania naukowe sugerują, że jazda rowerem wpływa nie tylko na nasze ciało, ale i na psychikę.

Zdrowe jedzenie

Inna wielka zaleta Lublina – dostęp do zdrowego jedzenia jest łatwy. Wystarczy się przespacerować do wyspecjalizowanego sklepu lub wybrać się na liczne targi, aby kupić żywność powszechnie uznawaną za zdrową, ale ciężką do znalezienia w zwykłych sklepach. Oczywiście, zaopatrywanie się w taką żywność wymaga pewnych wyrzeczeń finansowych, ale z drugiej strony – jeśli będziemy konsumować takie jedzenie konsekwentnie i zgodnie z zasadami dietetyków, nasze ciało będzie niewątpliwie wdzięczne. Niebagatelną rolę odgrywają również np. względy moralne (dieta wegetariańska, wegańska, ekologiczne produkty, itd.)

W miastach wojewódzkich tzw. diety pudełkowe są również łatwo dostępne. Za odpowiednią miesięczną opłatą zespół specjalistów przygotowuje nam codziennie po pięć posiłków i dostarcza we wskazane miejsce. Ma to swoje wady i zalety, ale niewątpliwie pomaga w utrzymaniu zdrowego stylu życia.

Jak widać, Lublinianie mają dostęp do wielu możliwości – nie tylko tych wymienionych, ale i wielu innych, takich jak, zajęcia sportowe z różnych dziedzin. Ogółem: wystarczy tylko chcieć, a nadmiarowe kalorie i ciężkie oddychanie po wycieczce w góry nie będzie problemem, mimo mieszkania w mieście przez cały rok.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem CityFit: www.cityfit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here